Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2003, 17:13

autor: Solnica

Nowe screeny z Gorky Zero: Fabryka Niewolników

Metropolis Software udostępnił garść nowych screenów z Gorky Zero: Fabryka Niewolników, swojej taktycznej gry akcji, która ma pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku.

Metropolis Software udostępnił garść nowych screenów z Gorky Zero: Fabryka Niewolników, swojej taktycznej gry akcji, która ma pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku.

Galeria: Gorky Zero: Fabryka Niewolników

Nowe screeny z Gorky Zero: Fabryka Niewolników - ilustracja #1

 

Bohaterem Gorky Zero jest Cole Sullivan, agent znany ze słynnego Gorky 17. Bierzemy udział w jednej z wcześniejszych misji Sullivana, podczas której zostaje wysłany do tajnej bazy na Ukrainie.

Gorky Zero wykorzystuje sprawdzony engine graficzny firmy Metropolis Software. Gra należy do popularnego gatunku skradanek, jej akcja toczy się w czasie rzeczywistym. Cole Sullivan pozostaje w cieniu i unika strażników, ale w obliczu niebezpieczeństwa wyciąga z kabury pistolet i rozprawia się z przeciwnikami.

Nowością będą dwa ujęcia kamery. W rzucie izometrycznym następuje eksploracja terenu i planowanie działań dywersyjnych, a konkretne operacje wykonuje się korzystając z widoku zza pleców bohatera. Cole Sullivan potrafi wychylać się zza węgła i z zaskoczenia strzelać do strażników. Gdy jednak udaje mu się zajść przeciwnika od tyłu, wystarcza jedno trafienie nawet z najsłabszej broni.

Nowoczesny radar ułatwia rozgrywkę. Cole sprawdza na nim pozycje wszystkich przeciwników i trasy ich patroli.

Gorky Zero korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, ale wprowadza również oryginalne nowości. Nad fabułą pracuje sam Rafał Ziemkiewicz, słynny pisarz i publicysta. Obecnie trwają rozmowy ze znanymi polskimi aktorami, którzy mają podkładać głosy postaciom z gry.

Planowany termin wydania gry: jesień 2003 r.