Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 grudnia 2006, 11:50

Nowe informacje dotyczące filmów Uwe Bolla

Uwe Boll aktualnie zajmuje się produkcją filmu Postal, trudno zatem dziwić się, że to właśnie obrazowi nawiązującemu do kontrowersyjnego cyklu strzelanin poświęcamy w naszym serwisie informacyjnym najwięcej miejsca. Niemiecki reżyser jest jednak człowiekiem bardzo aktywnym, warto zatem przyjrzeć się jego innym projektom.

Uwe Boll aktualnie zajmuje się produkcją filmu Postal, trudno zatem dziwić się, że to właśnie obrazowi nawiązującemu do kontrowersyjnego cyklu strzelanin poświęcamy w naszym serwisie informacyjnym najwięcej miejsca. Niemiecki reżyser jest jednak człowiekiem bardzo aktywnym, warto zatem przyjrzeć się jego innym projektom. Umożliwili to redaktorzy magazynu GameDaily, którzy opublikowali interesujące wieści dotyczące kolejnych produkcji Uwe Bolla. Prezentujemy je Wam w telegraficznym skrócie...

Nowe informacje dotyczące filmów Uwe Bolla - ilustracja #1
Uwe Boll na planie filmu Alone in the Dark.

Alone in the Dark 2

Jest już pewne, że powstanie druga część filmu Alone in the Dark, ale tym razem nie będzie jej reżyserować Uwe Boll. Niemiec powierzył to zadanie dwóm scenarzystom (Michael Roesch, Peter Scheerer), którzy współpracowali z nim przy okazji pierwszej odsłony cyklu. Fabuła filmu będzie ściśle powiązana z nową grą firmy Eden Studios, zatytułowaną Alone in the Dark: Near Death Investigation. Boll, który pełni w tym projekcie rolę producenta, rozmawiał już z Christianem Slaterem na temat jego powrotu do roli Edwarda Carnby’ego, ale aktor nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Budżet filmu: 7 milionów dolarów.

BloodRayne 2

830.000 – tyle płyt DVD z filmem BloodRayne sprzedało się w Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, że firma Visual Entertainment z radością przyjęła wieść o planach stworzenia kontynuacji przygód ponętnej dhampirzycy. Choć do drugiej części filmu chciała powrócić Kristanna Loken, w głównej roli zadebiutuje inna aktorka, mianowicie Natassia Malthe. Jest pewne, że w BloodRayne 2 pojawią się również: Zack Ward jako Billy the Kid oraz Michael Pare jako Pat Garrett. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, akcja filmu rozgrywać będzie się na Dzikim Zachodzie. Autorzy zapowiadają dużo pojedynków strzeleckich. Budżet filmu: 8.5 miliona dolarów.

BloodRayne 3

Jeśli BloodRayne 2 odniesie sukces podobny do pierwszego filmu (mowa o sprzedaży płyt DVD), Boll zdecyduje się na kontynuację historii. Niemiecki reżyser zapowiada, że gotowość do wcielenia się w rolę dhampirzycy wyraziła już Kristanna Loken, ale na przeszkodzie stanąć może jej Natassia Malthe, która wystąpi w drugiej odsłonie cyklu. Jeśli obraz faktycznie powstanie, jego akcja rozgrywać będzie się podczas II wojny światowej, tak jak w pierwszej grze firmy Terminal Reality.

Far Cry

Trzydzieści, a może nawet czterdzieści milionów dolarów – tyle kosztować będzie film Far Cry, nawiązujący do popularnej strzelaniny stworzonej przez firmę CryTek. Boll ma nadzieję, że ekipa rozpocznie zdjęcia w maju przyszłego roku, ale nie podjęto jeszcze w tej sprawie konkretnej decyzji. Pewne jest natomiast to, że film zostanie nakręcony na Hawajach, dzięki czemu twórcom uda się zachować zgodność z oryginałem. Do roli Jacka Carvera typowany jest Jason Statham, ale aktor uzależnia swoją decyzję od tego, jak firma Bolla rozwiąże kwestię dystrybucji innego obrazu z jego udziałem – In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. Projektowi Far Cry bardzo kibicuje koncern Ubisoft, który może pokusić się o kolejną odsłonę popularnego cyklu i wydać ją równo z premierą filmu. Obraz ma zadebiutować w kinach w 2008 roku.

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Kosztujący sześćdziesiąt milionów dolarów film jest już gotowy i to w dwóch wersjach: edycja na DVD będzie dłuższa od kinowej aż o 45 minut. Obraz zadebiutuje w Niemczech latem przyszłego roku, aktualnie Boll prowadzi rozmowy na temat jego dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. Krytycy, którzy mieli już okazję widzieć film, są zgodni: jest to on najlepszą produkcją, jaką stworzył Uwe Boll do tej pory. Ile w tym prawdy, przekonamy się już za pół roku...