Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Siege: Legends of Aranna (PC)

Dungeon Siege: Legends of Aranna PC

Oficjalny dodatek do części pierwszej części cyklu Dungeon Siege. Akcja Dungeon Siege: Legends of Aranna rozgrywa się w tym samym świecie fantasy, co oryginalna gra.

To jest dodatek do gry Dungeon Siege.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji

PC Windows
Okładka Dungeon Siege: Legends of Aranna (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2003

20stycznia2004

pudełko PL

Oficjalny dodatek do części pierwszej części cyklu Dungeon Siege. W prace nad rzeczonym rozszerzeniem zaangażowani byli nie tylko programiści z zespołu Gas Powered Games, lecz także pracownicy studia Mad Doc Software, a całość prac nadzorował Microsoft.

Akcja Dungeon Siege: Legends of Aranna rozgrywa się w tym samym świecie fantasy, co oryginalna gra. Autorzy przygotowali dla graczy fascynującą historię, która jest kontynuacją wydarzeń, jakie miały miejsce w Dungeon Siege - przy czym stanowi ona swoistą całość i nie wymaga od grającego by wiedział o czym mówiła fabuła podstawowej gry. Świat Dungeon Siege poszerzony został o dziewięć nowych, rozległych obszarów, a także o ponad 70 nowych zaklęć (w tym i takich, które pozwalają na przemianę postaci w wilka czy trolla), szereg nowych monstrów (m.in. Clockwork Beast, Doppelgangers), nowe rasy (w tym: Utraean – antyczna rasa ludzi, która władała potężną magią i przez wieki rządziła Aranną, a obecnie próbuje odbudować swą dawną potęgę, oraz Hassat i Zaurask – dwie rasy, które dawnej były niewolnikami potężnych Utraeanów, a teraz walczą z Utraeanami nie mogąc zapomnieć zła jakie im niegdyś wyrządzono) oraz nową postać gracza, prócz wiejskiej dziewczyny i chłopca, pół-giganta. Zwiększono również asortyment przedmiotów, broni i zbroi, które można używać.

Licznym ulepszeniom, zarówno wydajnościowym jak i wizualnym, poddany został silnik graficzny (doszło wiele nowych efektów towarzyszących np. rzucaniu zaklęć, nowe elementy otoczenia, itp.). Poprawie i rozbudowie uległo komputerowe A.I. oraz interfejs użytkownika i system sterowania drużyną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 491 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do Dungeon Siege: Legends of Aranna

Klasyfikacja PEGI Dungeon Siege: Legends of Aranna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeon Siege: Legends of Aranna

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Pierwsze screeny z Dungeon Siege III
Pierwsze screeny z Dungeon Siege III

wiadomość28 lipca 2010

Trzecia część Dungeon Siege została oficjalnie ujawniona na tegorocznym E3, do tej pory jednak mogliśmy obejrzeć jedynie ładne, ale niewiele mówiące artworki. Teraz uległo to zmianie, gdyż twórcy udostępnili pierwsze prawdziwe screenshoty oraz krótką zapowiedź video.

Najciekawsze modyfikacje (14/12/09)
Najciekawsze modyfikacje (14/12/09)

wiadomość14 grudnia 2009

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Chris Taylor opowiada o Dungeon Siege 3

wiadomość6 czerwca 2008

O tym, że Gas Powered Games chętnie wydałoby kolejną odsłonę swojego sztandarowego hack’n’slasha, informowaliśmy już w styczniu. Dopiero dziś jednak głos w sprawie zabrał główny producent serii Dungeon Siege, Chris Taylor. W wywiadzie dla niemieckiego Eurogamera deweloper zdradził swoją koncepcję na nowe przedsięwzięcie.

Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach
Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach

wiadomość14 stycznia 2008

Kosztujący 60 milionów dolarów film In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, trafił w ubiegły piątek do kin w Stanach Zjednoczonych. Nowy obraz Uwe Bolla nie cieszy się wielką popularnością wśród amerykańskich widzów, choć na razie radzi sobie lepiej od poprzednich dokonań niemieckiego reżysera.

Kilka ciekawostek z obozu Gas Powered Games

wiadomość13 stycznia 2008

Chris Taylor, znany i uznany twórca takich gier, jak Total Annihilation i Supreme Commander podzielił z się z czytelnikami serwisu IGN kilkoma informacjami, z których te najciekawsze przedstawiamy Wam poniżej.