Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 08:42

autor: Metatron

Nowe gry o superbohaterach w planie wydawniczym Segi

W listopadzie ubiegłego roku firma SEGA wykupiła prawa do tworzenia gier wykorzystujących postać komiksowego bohatera Iron Mana. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się większej ilości produkcji opartych na pomysłach zaczerpniętych z serii wydawanych przez Marvel Comics.

W listopadzie ubiegłego roku firma Sega wykupiła prawa do tworzenia gier wykorzystujących postać komiksowego bohatera Iron Mana. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się większej ilości produkcji opartych na pomysłach zaczerpniętych z serii wydawanych przez Marvel Comics.

Nowe gry o superbohaterach w planie wydawniczym Segi - ilustracja #1

Wczoraj bowiem Sega zapowiedziała, że nabyła prawa do trzech kolejnych bohaterów: Hulka, Kapitana Ameryki oraz Thora. Na mocy umowy zawartej z Marvel Comics, firma będzie mogła wydać gry traktujące o wymienionych bohaterach na komputery PC, konsole stacjonarne oraz handheldy.

Nowe gry o superbohaterach w planie wydawniczym Segi - ilustracja #2

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego właśnie ci, a nie inni bohaterowie, spieszymy z odpowiedzią. Otóż aktualnie trwają prace nad filmami o przygodach wymienionych powyżej postaci. W takim świetle działanie Segi zaczyna być zrozumiałe – japoński producent ma po prostu nadzieję, że sprzeda swoje produkcje na fali popularności nadchodzących filmów.

Nowe gry o superbohaterach w planie wydawniczym Segi - ilustracja #3
gry