Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2009, 14:15

autor: Hed

Nowe filmy i informacje z Uncharted 2

Serwis GameTrailers opublikował nowe materiały z Uncharted 2: Among Thieves. Możemy obejrzeć jeden z przerywników filmowych, których w finalnej wersji gry będzie łącznie około 90 minut. Ponadto, pokazano wiele scen przedstawiający zupełnie nowe otoczenie, czyli lodową jaskinię. W odróżnieniu od poprzednich zwiastunów nowe materiały skupiają się na elementach platformówkowych i fabularnych.

Serwis GameTrailers opublikował nowe materiały z Uncharted 2: Among Thieves. Możemy obejrzeć jeden z przerywników filmowych, których w finalnej wersji gry będzie łącznie około 90 minut. Ponadto, pokazano wiele scen przedstawiających zupełnie nowe otoczenie, czyli lodową jaskinię. W odróżnieniu od poprzednich zwiastunów nowe materiały skupiają się na elementach platformówkowych i fabularnych.

Scenka fabularna wprowadza nowe postacie, które pojawiały się w niektórych materiałach. Dwójką z nich są: Tenzin, lokalny przewodnik, nieznający angielskiego, oraz podróżnik Karl Schafer. Na początku filmu główny bohater – Nathan Drake - jest wprowadzany do pomieszczenia przez Elenę (znaną z pierwowzoru). Drake ma wiele wspólnego z Schaferem, który w przeszłości również poszukiwał artefaktu.

Na stole pojawia się tajemniczy sztylet, który jest kluczem do pewnego potężnego przedmiotu. Poszukują go też przeciwnicy Nathana Drake’a. Sam bohater początkowo rezygnuje z dalszych poszukiwań, zapewne w obawie o swoje życie. Szybko jednak udaje się go przekonać do zmiany decyzji, gdyż na szali jest nie tylko jego skóra. Jeśli tajemniczy kamień wpadnie w niepowołane ręce, świat czeka katastrofa.

Oczywiście bohater nie wierzy w te mity i legendy, ale rusza, żeby sprawdzić ich moc. Cała fabuła wydaje się kalką typowych scenariuszy filmów oraz książek przygodowych, ale sama gra wygląda jak zwykle świetnie i na pewno będzie niezwykłym doświadczeniem. Dowodzi tego epizod GameTrailers TV, w którym przenosimy się do lodowej jaskini. Możemy zobaczyć zupełnie inne środowisko niż poprzednio.

Nowe filmy i informacje z Uncharted 2  - ilustracja #1

Rozgrywka przypomina pierwszą odsłonę serii, chociaż jak podkreślają autorzy, większy nacisk zostanie położony na współpracę z towarzyszącymi nam postaciami. W pewnych momentach będzie ich nawet cztery. Na początku gry Nate dołączy do znajomego Harry’ego, który jest poszukiwaczem skarbów. To on wciągnie bohatera w przygodę i zapozna z Chloe, czyli nową bohaterką, którą znamy już z kilku filmów. Jednym z wrogów będzie natomiast serbski zbrodniarz wojenny.

Ujawniono nową mapę do trybu sieciowego przedstawiającą rozwalony pociąg pogrążony w zamieci śnieżnej. Oczywiście jest ona pełna kryjówek i miejsc, do których będziemy mogli się wspinać. Opowiedziano też o Cinema Mode, czyli systemie powtórek, pozwalającym nagrywać, przeglądać i publikować potyczki. Multiplayer będzie zróżnicowany, bo zmiana ustawień rozgrywki zajmie moment.

Uncharted 2: Among Thieves pojawi się najprawdopodobniej w okolicach października. W czerwcu tego roku mieliśmy okazję przetestować naprawdę interesująca próbkę trybu sieciowego. Wiemy, że twórcy planują jeszcze jedno tego typu wydarzenie (zapewne już niedługo). Oprócz gry należy spodziewać się również filmu na jej podstawie, chociaż to jeszcze raczej dość odległa przyszłość.