Użytkownicy serwisu Metacritic wybrali najlepsze gry, filmy i seriale 2020 roku. W najważniejszej dla nas kategorii nie było zaskoczeń. The Last of Us: Part II zdemolowało rywali.
Po wczorajszym zestawieniu najlepszych gier 2020 roku serwis Metacritic przygotował listę najlepszych gier, filmów, seriali i muzyki oczami użytkowników. O wzięcie udziału w ankiecie poproszono 2800 osób korzystających z serwisu, którzy w każdej kategorii mogli oddać pięć głosów. Wytypowane tytuły na pierwszym miejscu otrzymywały pięć punktów, zmniejszając swoją wagę aż do jednego za ostatnie, piąte miejsce.
Wybór najlepszych płyt 2020 roku pozwolę sobie pominąć i przejdę od razu do gier wideo. Lista wybrana przez użytkowników znacząco różni się od tej ułożonej według średniej ocen profesjonalnych recenzji. The Last of Us: Part II zdeklasowało konkurencję, zbierając aż pięć razy więcej głosów niż kolejny tytuł na liście - Ghost of Tsushima. Podium zamyka Cyberpunk 2077.
Kolejno: tytuł gry, średnia ocen w serwisie najlepszej wersji, liczba punktów użytkowników.
W przypadku filmów zwyciężył Tenet, wyprzedzając Soul oraz I’m Thinking of Ending Things.
Kolejno: tytuł filmu, średnia ocen w serwisie, liczba punktów użytkowników
W przypadku seriali większego zaskoczenia nie ma. Zwycięża Gambit Królowej, nieznacznie wyprzedzając Better Call Saul i The Mandalorian.
Kolejno: tytuł serialu, średnia ocen w serwisie, liczba punktów użytkowników
Jak oceniacie zestawienie użytkowników serwisu Metacritic? Jest mu bliżej do Waszych typów czy może jednak sprawiedliwiej oddaje to lista ułożona według średniej ocen profesjonalnych recenzentów?
GRYOnline
Gracze
OpenCritic
18

Autor: Paweł Musiolik
Pisać o grach zaczynał na łamach serwisu SquareZone. Później pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, zaś aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego byłby w 100% zadowolony. Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC jako dodatkowej platformy do grania. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji.