Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2021, 13:57

autor: Froozyy

Zapowiedź nowego bohatera LoL-a zachwyciła graczy

11. sezon w League of Legends właśnie się rozpoczął. Tym samym deweloperzy z Riot Games przedstawili nieco nowości związanych z grą, w tym kolejnego bohatera LoL-a - Viego. Jego zapowiedź w formie kilkuminutowej animacji szybko przypadła do gustu większości graczy.

Wczoraj rozpoczął się 11. sezon w League of Legends. Z tej okazji twórcy z Riot Games przygotowali 50-minutową transmisję, w ramach której zaprezentowano nowości zmierzające do LoL-a i nie tylko. Jedną z największych atrakcji było ukazanie kolejnego bohatera – Viego, Zniszczonego Króla – czemu towarzyszyła świetnie zrobiona animacja, którą w niecałe 24 godziny od premiery obejrzało prawie 2 mln osób i polubiło 132 tys. użytkowników (znajdziecie ją poniżej). Gracze są zgodni w tym, że jest to jedna z lepszych zapowiedzi przygotowanych przez Riot Games.

Viego jest 154. bohaterem League of Legends. Jego popisowa umiejętność to możliwość wcielenia się we wroga (korzysta wtedy z jego umiejętności i przedmiotów), którego chwilę wcześniej pomógł zabić. Oprócz tego bohater m.in. zadaje obrażenia równe procentowi aktualnego zdrowia przeciwnika, może go ogłuszyć lub też stworzyć na mapie mgłę, która zapewnia mu kamuflaż oraz dodatkową prędkość ataku i ruchu. Pełną prezentację umiejętności Viego znajdziecie pod tym adresem oraz na poniższym filmiku. Bohater trafi na oficjalne serwery wraz z patchem 11.2, czyli za niespełna dwa tygodnie.

Historia Viego kręci się wokół próby przywrócenia jego żony do życia. Ponad tysiąc lat temu, chcąc oszukać przeznaczenie, Zniszczony Król wywołał magiczną katastrofę, przez co sam przemienił się w upiora, który do dziś obsesyjnie tęskni za swoją ukochaną i szuka możliwości sprowadzenia jej do siebie. Twórcy z Riot Games zapowiedzieli, że kolejne postacie będą w jakiś sposób powiązane z losami Viego, co pozwoli na przedstawianie wydarzeń dziejących się w Runeterze w nieco bardziej obszerny i szczegółowy sposób. Co więcej, warto także pamiętać, że część historii Zniszczonego Króla poznamy poprzez grę RPG - Ruined King: A League of Legends Story.

Poznaliśmy również plany dotyczące m.in. usprawnienia systemu doboru przeciwników oraz wykrywania i radzenia sobie z graczami psującymi zabawę innym. Poinformowano także o wprowadzeniu zmian w systemie rankingowym – od teraz tylko awans między dywizjami będzie wymagał wygrania serii meczów – oraz o planowanych przeróbkach starszych bohaterów (na pierwszy ogień idzie Dr Mundo). Najważniejsze fragmenty z wczorajszej transmisji znajdziecie na oficjalnym kanale League of Legends na YouTube.

Zapowiedź nowego bohatera LoL-a zachwyciła graczy - ilustracja #1
Viego, Zniszczony Król.
  1. Oficjalna strona League of Legends