Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCSwitchPS5XONEXSX
Okładka Ruined King: A League of Legends Story (PC)
OkładkaRuined King: A League of Legends Story (PC)

Ruined King: A League of Legends Story

Ruined King: A League of Legends Story to RPG osadzone w uniwersum fantasy znanym z najpopularniejszej gry MOBA. Produkcja oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza, a rozgrywka koncentruje się na starciach toczonych za pomocą turowego systemu walki.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | Find Your Next Game

Ruined King: A League of Legends Story Premiera

16lis2021

PC PS4 XONE Switch

2mar2023

PS5 XSX

Gry podobne do Ruined King: A League of Legends Story

Torchlight II

Battle Chasers: Nightwar

Cris Tales

Ruined King: A League of Legends Story to RPG z turowym systemem walki osadzone w klimacie fantasy. Za projekt odpowiada studio Airship Syndicate, mające na koncie Darksiders Genesis oraz Battle Chasers: Nightwar. Projekt jest częścią inicjatywy Riot Forge, w ramach której studio Riot Games wydaje gry innych deweloperów osadzone w uniwersum League of Legends.

Fabuła

Historia produkcji skupia się wokół miasta Bilgewater, ukrytego wśród Wysp Niebieskiego Płomienia, pełnego przestępców i degeneratów, oraz Wysp Cienia, zniszczonych lata temu przez tajemniczy kataklizm. Królowa Bilgewater, pragnąca zaprowadzić porządek w swoim mieście, zbiera wokół siebie ekipę herosów by zmierzyć się z rosnącymi wpływami mocy Czarnej Mgły.

W grze przyjdzie nam sterować sześciorgiem bohaterów: łowczynią nagród Miss Fortune, kapłanką Illaoi, siłaczem Braumem, harpunnikiem Pykiem, lisicą Ahri oraz wojownikiem Yasuo. W trakcie poznawania fabuły oprócz uczestniczenia w heroicznych walkach przyjdzie nam również obserwować ich zmieniające się relacje oraz pogłębiać wiedzę o lore świata przedstawionego.

Rozgrywka

Mechaniki Ruined King rządzą się innymi prawami niż te znane z League of Legends. Mamy tutaj do czynienia z grą przeznaczoną tylko dla jednego gracza, osadzoną w otwartym świecie pełnym niebezpiecznych zadań i zagadek. Jego eksploracja wymaga od nas odpowiedniego podejścia. Do niektórych lokacji możemy się dostać tylko wykorzystując specjalną moc któregoś z bohaterów, np. by przebić się przez kruche ściany, musi w nie swoją tarczą uderzyć Braum. Lokacje są bardzo żywe i da się z nimi wchodzić w interakcje m.in. poprzez rozmowy z losowymi NPC czy inicjowanie pojedynków z przeciwnikami.

System walki, mimo pewnych podobieństw do głównej gry, również doczekał się sporych zmian. Twórcy postawili na turowe starcia drużynowe, wymagające od nas taktycznego podejścia i odpowiedniego zarządzania zasobami. Każda z postaci posiada swoje unikalne umiejętności, podzielone na aktywne oraz pasywne. Wiele z nich wchodzi ze sobą w specjalne połączenia, więc warto zwracać uwagę na skład drużyny. Możemy też wspomagać się miksturami: leczącymi, uzupełniającymi manę lub dodatkowymi, zwiększającymi skuteczność ataków. Na starcia znaczny wpływ ma sprzęt bohaterów – każdego wyposażamy w broń, zbroję oraz maksymalnie 3 akcesoria, znajdowane w świecie gry czy też zdobywane poprzez wygrywanie walk.

W grze nie zabrakło rozwoju postaci. Po osiągnięciu wyższego poziomu, ulepszamy herosa w którejś z 12 statystyk (m.in. odporność na ataki fizyczne, wytrzymałość, szansa na uderzenie krytyczne). Dodatkowo każdy z tych parametrów wzmacniamy wykonanymi przez nas przedmiotami. Crafting podzielono na wytwarzanie akcesoriów, alchemię, zaklinanie oraz gotowanie.

Wśród innych pobocznych aktywności możemy znaleźć łowienie ryb, wykonywanie pobocznych zadań i zleceń, uczestniczenie w walkach na arenie czy też zbieranie informacji o świecie Runeterry. Wszystko to wiąże się ze specjalnymi nagrodami, zarówno ulepszającymi nasze statystyki, jak i zmieniającymi postacie wizualnie.

Kwestie techniczne

Wizualnie produkcja jest utrzymana w podobnym stylu, co oryginalne League of Legends. Dalej mamy do czynienia z rysunkową stylistyką, a większość zabawy obserwujemy z rzutu izometrycznego. Perspektywa zmienia się podczas walk, gdy kamera prezentuje akcję od boku, oraz dialogów, gdy na środku ekranu pojawiają się postacie i transkrypcje ich rozmów.

Ostatnia modyfikacja 18 grudnia 2020

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,6 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Ruined King: A League of Legends Story cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ruined King: A League of Legends Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ruined King: A League of Legends Story Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1440p) Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / 3 GB Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XSX
PS5
Switch
XONE