Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 11:39

autor: GRG

Ruined King przyciągnęło graczy i zbiera pozytywne opinie na Steamie

Na rynku zadebiutowała gra Ruined King: A League of Legends Story. Turowe RPG osadzone w świecie Runeterry od Riot Games zbiera bardzo pozytywne oceny na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • nowa produkcja ze świata League of Legends wzbudziła spore zainteresowanie graczy na platformach Steam i Twitch;
  • Ruined King: A League of Legends Story zbiera pozytywne oceny, a na liście bestsellerów Steam znajduje się w czołówce;
  • gracze wytknęli grze sporo drobnych błędów oraz słabą mechanikę łowienia ryb.

Nieoczekiwanie Riot Games ogłosiło premierę zapowiedzianej w 2019 roku gry Ruined King: A League of Legends Story. Studio zrobiło to podczas wczorajszego livestreamu organizowanego wspólnie z Nintendo. W ciągu kilkunastu godzin gra przyciągnęła przeszło 14 tysięcy graczy na platformie Steam, a w szczytowym momencie rozgrywkę z niej oglądało na Twitchu 107 tysięcy osób. W tym momencie ponad 85% ocen na Steamie jest pozytywnych, a gra znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów platformy Steam.

Ruined King przyciągnęło graczy i zbiera pozytywne opinie na Steamie - ilustracja #1

Graczom przede wszystkim spodobał się turowy system walki oraz przystępna fabuła Ruined King osadzona w uniwersum League of Legends. Ta ostatnia pozwala łatwo zgłębić historię świata i bohaterów Runeterry osobom, którym moba od Riot Games nie przypadła do gustu, gdyż preferują gry solowe.

Pochlebnie oceniana jest także warstwa graficzna gry, utrzymana w stylu znanym z League of Legends. Gracze docenili również niskie wymagania sprzętowe, które sprawiają, że tytuł działa zadowalająco nawet na przysłowiowym „ziemniaku”. Żeby nie było zbyt różowo, grze wytykana jest spora liczba denerwujących błędów, z czego jeden uniemożliwia części graczy ukończenie samouczka. Dodatkowo niektórzy negatywnie ocenili łowienie ryb w Ruined King, które ich zdaniem jest zbyt uproszczone i mechaniką przypomina wędkarstwo znane z Battle Chasers: Nightwar. Za obydwa tytuły odpowiedzialne jest studio Airship Syndicate.

Ruined King: A League of Legends Story ukazało się na PC (Steam, Epic Games Store oraz GOG), PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch. Wersje gry na konsole nowej generacji pojawią się wkrótce i będą dostępne jako darmowy upgrade dla Playstation 5 oraz w ramach funkcji Smart Delivery dla Xbox Series X/S.