Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 19:20

autor: Qskan

Premiera Ruined King - RPG z uniwersum LoL-a; będą kolejne singlowe produkcje

Dziś zadebiutowała gra Ruined King: A League of Legends Story. Riot Games ogłosiło premierę podczas livestreamu organizowanego wspólnie z Nintendo. W trakcie prezentacji poruszono również tematy innych gier singleplayer w świecie LoL-a.

SINGLOWE PRODUKCJE RIOT GAMES:
  1. Ruined King – gra RPG, dzisiaj premiera.
  2. Song of Nunu – gra przygodowa, premiera w 2022 roku.
  3. Conv/rgence – platformówka 2D, premiera w 2022 roku.
  4. Hextech Mayhem – rytmiczny auto-runner, dzisiaj premiera.

Dziś nieoczekiwaną premierę ma Ruined King: A League of Legends Story – gra RPG osadzona w uniwersum League of Legends. O tym, że produkcja jest już dostępna, poinformowano podczas specjalnego wydarzenia Official Riot Forge Showcase organizowanego wspólnie przez Riot Games i Nintendo.

Ruined King

Ruined King jest grą dla pojedynczego gracza, w której możemy spotkać postacie dobrze znane nam z pól Summoner’s Rift (m.in. Braum, Ilaoi, Miss Fortune czy Pyke). W kwestii rozgrywki postawiono na eksplorowanie świata, rozwiązywanie zagadek oraz turową walkę drużynową. Ruined King dostępne jest na komputerach osobistych (Steam, Epic Games oraz GOG.com), PS4, PS5, Xboksach One, Xboksach Series X|S oraz Nintendo Switchach.

Song of Nunu

Podczas prezentacji nie skupiono się jednak wyłącznie na tej jednej produkcji. Otrzymaliśmy również zapowiedź gry przygodowej Song of Nunu: A League of Legends Story, która, jak można się domyśleć po tytule, koncentruje się na historii chłopca imieniem Nunu oraz jego dużego futrzanego przyjaciela, Willumpa.

Za produkcję gry odpowiada studio Tequilla Works, a wydawcą jest Riot Forge. Deweloperzy nie podali dokładnej daty premiery, ale zapowiadają, że tytuł pojawi się w przyszłym roku na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S oraz na Switchu.

Conv/rgence

Trzecią produkcją, o której mówiono na pokazie, było Conv/rgence: A League of Legends Story – platformówka 2D, która skupia się na przygodach Ekko, młodego chłopaka z Piltover posiadającego umiejętność manipulowania czasem. Grę zapowiedziano już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz Double Stallion – studio odpowiedzialne za ów tytuł – podało, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się premiery. Podobnie jak w przypadku wcześniej omawianej pozycji, jest to 2022 rok. Gra ukaże się na tych samych platformach co poprzednie.

Hextech Mayhem

Na koniec należy wspomnieć o jeszcze jednej produkcji spod skrzydeł Riot Forge, która dziś debiutuje – Hextech Mayhem, czyli grze z gatunku auto-runner, w której naszym zadaniem jest wykonywanie zadań w biegu w rytm muzyki. Wcielamy się w Ziggsa, postać specjalizującą się w ładunkach wybuchowych. Produkcja dostępna jest od dziś na PC i Nintendo Switchu, a także w usłudze Netflix Games.

Trzeba przyznać, że singlowe projekty studia Riot Games wyglądają ambitnie. Gdy dodamy do tego sukces serialu Arcane, który bije rekordy popularności na Netfliksie, klaruje się nam obraz skutecznie budowanej marki.