Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 listopada 2021, 18:11

autor: Adam Królak

Adam Driver (Star Wars) zdradził, dlaczego nie pojawi się już na Comic-Con

Gwiazdor nowej trylogii Gwiezdnych wojen podzielił się swoimi doświadczeniami z imprezy Comic-Con. Adam Driver stwierdził, że już nigdy nie weźmie udziału w tym wydarzeniu.

Adam Driver wyjawił, dlaczego już więcej nie pojawi się na imprezie Comic-Con. Ma to związek z jego doświadczeniami z ostatniej wizyty, związanej z premierą Gwiezdnych wojen. Po tym, jak wcielił się w Kylo Rena w nowej trylogii Star Wars, aktor zyskał niemałą popularność i renomę wśród fanów uniwersum.

Swoją decyzję gwiazdor ogłosił w programie BBC The Graham Norton Show. Driver opowiedział o pierwszym i jedynym kontakcie z konwentem w San Diego, tuż przed premierą Przebudzenia Mocy:

Wszedłem do hotelu o godz. 2:00 nad ranem i pomyślałem, że pójdę na kawę. Usłyszałem: „Och, nie, nie możesz iść na kawę”. Powiedziałem więc, że w takim razie napiję się kawy w hotelu. A oni znowu swoje: „Nie, nie możesz napić się kawy w hotelu. Jeśli chcesz wyjść [z pokoju – dop. red.], załóż maskę, tak żeby nikt cię nie rozpoznał”. Otworzyłem okno, przez dobę praktycznie stamtąd nie wychodziłem. Pod hotelem rozłożył się zespół, który w kółko grał motyw z Gwiezdnych wojen, a wszystko dlatego, że w budynku znajdowała się obsada filmu. To było straszne. To znaczy, to bardzo miło z ich strony, ale nie mam ochoty tam wracać.

Driver nie jest jedynym członkiem obsady nowej trylogii Gwiezdnych wojen, który poznał ciemną stronę specyficznej kultury otaczającej filmy z uniwersum. Niektórzy fani okazali się szczególnie dotkliwi dla Johna Boyegi, który odgrywał rolę Finna. Wszystko zaczęło się od niepochlebnego komentarza pod adresem Disneya, jaki artysta wygłosił po premierze obrazu Skywalker. Odrodzenie. Stwierdził wówczas, że czarnoskóra postać wydaje się dla wytwórni ważniejsza w marketingu niż jej faktyczna rola w filmie. Jednak obaj aktorzy podkreślają, że spotkali się także z dobrą stroną miłośników Star Wars.

Adam Driver niezwykle sprawnie rozwija swoją karierę. W tym roku zagrał już w trzech filmach: Ostatnim pojedynku, Annette oraz Domu Gucci, który pojawi się w kinach 26 listopada. Przełomowym momentem dla Adama Drivera była rola w serialu Dziewczyny. Kilka lat później otrzymał szansę zagrania Kylo Rena w Przebudzeniu Mocy z 2015 roku.