Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONESwitchPCPS5XSX
Okładka Conv/rgence: A League of Legends Story (PS4)
OkładkaConv/rgence: A League of Legends Story (PS4)

Conv/rgence: A League of Legends Story

Convergence: A League of Legends Story

Convergence: A League of Legends Story to platformówka 2D osadzona w uniwersum najpopularniejszej gry MOBA. Pozwala pokierować znanym z LoL-a bohaterem imieniem Ekko, który eksploruje miasto Zaun, unika pułapek, walczy z wrogami i... cofa się w czasie.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | side-scroll | manipulacja czasem | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conv/rgence: A League of Legends Story Premiera

Gry podobne do Conv/rgence: A League of Legends Story

Dead Cells

Hollow Knight

Rayman Legends

Conv/rgence: A League of Legends Story to dwuwymiarowa platformówka w klimacie fantasy. Grę opracowało studio Double Stallion Games, mające na koncie takie tytuły jak Speed Brawl czy Big Action Mega Fight!. Projekt jest częścią inicjatywy Riot Forge, w ramach której studio Riot Games wydaje gry innych deweloperów osadzone w uniwersum League of Legends.

Fabuła

W grze otrzymujemy możliwość pokierowania wynalazcą imieniem Ekko. Jest on doskonale znany fanom LoL-a, gdyż jest jedną z dostępnych tam grywalnych postaci. Dzięki Convergence możemy dokładniej poznać młodość tego bohatera oraz jego historię.

Akcja kampanii toczy się w pełnej zanieczyszczeń, ale tętniącej życiem podziemnej metropolii Zaun. Fabuła obraca się wokół grypy znanej jak Chem-baronowie, czyli najpotężniejszej lokalnej organizacji przestępczej. Ich spisek doprowadza do zniszczenia miasta. Na szczęście Ekko dysponuje skonstruowanym przez siebie urządzeniem umożliwiającym podróże w czasie, więc udaje się do przeszłości, aby spróbować uratować metropolię i jej mieszkańców.

Mechanika

Convergence: A League of Legends Story to platformówka 2D. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, zbieramy przedmioty, unikamy pułapek oraz walczymy z wrogami. Ekko jest bardzo wygimnastykowaną postacią. Potrafi nie tylko skakać wysoko i daleko, ale również biegać po ścianach oraz wykonywać różnorodne akrobacje

Rozgrywka kładzie także duży nacisk na walkę oraz rozwiązywanie zagadek. Kluczową rolę w zabawie odgrywa gadżet Zero Drive, pozwalający na przewijanie wstecz czasu. Gra w niczym nie ogranicza jego działania. Gracz może w dowolnym momencie cofnąć się i poprawić każdy błąd, niewłaściwy skok czy chybiony atak.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Conv/rgence: A League of Legends Story posiada miłą dla oka, dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 17 listopada 2021

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Conv/rgence: A League of Legends Story: 12+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch