Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Speed Brawl (PC)

Speed Brawl

Beat’em up, w którym bierzemy udział w tytułowych zawodach, eliminując hordy insektoidalnych Selenitów. W Speed Brawl o zwycięstwie decyduje zarówno styl, w jakim posyłamy przeciwników na tamten świat, jak i czas, w którym oczyszczamy kolejne areny.

Akcji | platformówki | 2D | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Speed Brawl to beat’em up opracowany przez niezależne studio Double Stallion Games. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 itd., a jej wydawcą jest firma Kongregate.

Fabuła

Speed Brawl zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji XIX-wiecznej Anglii, a dokładnie – do Londynu z roku 1888. Po trwającej przez dziesięć lat wojnie z insektoidalnymi najeźdźcami z Księżyca, których Ziemianie ochrzcili mianem Selenitów, mieszkańcy imperium mogli odetchnąć z ulgą; bohaterski wyczyn Hugo Wellsa, który unicestwił królową kolonii, zaowocował pokonaniem sił wroga – niedobitki stały się natomiast nową siłą roboczą. Sielanka nie trwała długo, gdyż przedstawiciele klasy robotniczej, którzy od tej chwili mogli leniuchować w najlepsze, szybko zaczęli wykazywać niespołuszeństwo. Chcąc nad nimi zapanować, Wells wpadł na pomysł organizacji krwawych igrzysk, w których najszybsi i najdoskonalsi wojownicy mieli stawiać czoła hordom rzucanych przeciwko nim Selenitów. Tak narodził się nowy sport ochrzczony mianem Speed Brawl.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 itd. Speed Brawl bierzemy udział w tytułowych mistrzostwach. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z boku, prowadząc do boju jednego z sześciu wojowników zróżnicowanych pod kątem stylu walki; każdy z nich dysponuje odmiennym zestawem ciosów i ataków specjalnych, a kluczem do sukcesu jest umiejętne łączenie ich w efektowne kombinacje.

Na ukończenie czeka ponad pięćdziesiąt zawodów, w których oprócz eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze, liczy się również styl oraz czas, w którym tego dokonamy. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż w miarę postępów zdobywamy ulepszenia dla każdego z zawodników, zwiększające jego potencjał bojowy – dzięki temu z czasem możemy osiągać coraz lepsze wyniki.

Tryby gry

W Speed Brawl można grać zarówno w pojedynkę, jak i w opartym na współpracy, lokalnym lub sieciowym trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC, PS4 itd. Speed Brawl posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Sfera wizualna gry może się podobać za sprawą bogatej kolorystyki, ciekawych projektów postaci i efektów specjalnych towarzyszących wymianie ciosów (a zwłaszcza wyprowadzaniu bardziej morderczych ataków).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Speed Brawl

Klasyfikacja PEGI Speed Brawl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Speed Brawl

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch