Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 12:15

autor: Krystian "GRG" Rzepecki

Zapowiedziano Hextech Mayhem, wybuchową grę w uniwersum LoL

Riot Games zapowiedziało nową grę osadzoną w świecie League of Legends. Takiego rozwoju wypadków raczej się nie spodziewaliście. Będzie rytmicznie i wybuchowo, a zadbają o to Ziggs i Heimerdinger.

W SKRÓCIE:
  • Riot Games zapowiedziało nową grę osadzoną w uniwersum League of Legends,
  • Hextech Mayhem będzie grą z gatunku rhythm runner, a wyprodukują ją twórcy serii Bit.Trip,
  • to kolejny krok Riot Games w rozwoju marki League of Legends na rynku gier wideo.

Zwariowani bohaterowie League of Legends w wybuchowej grze dla pojedynczego gracza od Riot Games – zapowiedziano Hextech Mayhem: A League of Legends Story. W produkcji wcielimy się w Ziggsa, eksperta od ładunków wybuchowych i w rytm muzyki wysadzimy miasto Piltover w powietrze.

Hextech Mayhem: A League of Legends Story to produkcja z gatunku rhythm runner, w której biegnąc w określonym kierunku będziemy wykonywać akcje w rytm muzyki, a każda poskutkuje wybuchową reakcją. Kierując Ziggsem, skorzystamy z mechaniki „Niepohamowanego Zamętu”, dzięki której na mapie pojawi się jeszcze więcej niekontrolowanych wybuchów i bonusowych punktów do zdobycia. W grze pojawi się też ekscentryczny naukowiec Heimerdinger, również znany ze świata Runeterry, ale na razie jego rola w nowej produkcji pozostaje niejasna. Czy postacie będą współpracować, czy jednak skupią się na rywalizacji? Tego dowiemy się wkrótce.

Nad grą pracuje studio Choice Provisions, znane z serii bieganek platformowych Bit.Trip oraz Runner. Jak widać na załączonym zwiastunie, mechanika gry Hextech Mayhem będzie stanowić rozwinięcie poprzednich dokonań studia.

Riot Games kontynuuje ekspansję marki League of Legends na inne gatunki gier wideo. Po produkcji typu auto battler (Teamfight Tactics) i cyfrowej karciance (Legends of Runeterra) otrzymamy rytmicznego runnera Hextech Mayhem, a na swoją premierę czeka jeszcze jedna gra dla pojedynczego gracza – Ruined King: A League of Legends Story. Przypomnijmy też, że niedawno premierę na Netflixie miał serial animowany Arcane, którego głównymi bohaterkami są znane z uniwersum Runeterry siostry Jinx oraz Vi.

Zapowiedziano Hextech Mayhem, wybuchową grę w uniwersum LoL - ilustracja #1

Hextech Mayhem: A League of Legends Story zadebiutuje już 16 listopada na PC, Nintendo Switch oraz w ramach platformy Netflix. Osoby, które zdecydują się zakupić grę w przedsprzedaży, otrzymają dodatkowy skin Zniszczony Ziggs.

E3 2021