Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2003, 16:02

autor: ComCo

Mythica – nowy MMORPG od Microsoftu!

Już niedługo, do grona wieloosobowych produkcji RPG rozgrywanych wyłącznie online (MMORPG), dołączy najnowszy produkt korporacji Microsoft, o nazwie Mythica. Tytuł ten przygotowywany był w sekrecie przez blisko dwa lata (!), zaś dopiero teraz poznaliśmy pierwsze, oficjalne informacje na jego temat.

Już niedługo, do grona wieloosobowych produkcji RPG rozgrywanych wyłącznie online (MMORPG), dołączy najnowszy produkt korporacji Microsoft, o nazwie Mythica. Tytuł ten przygotowywany był w sekrecie przez blisko dwa lata (!), zaś dopiero teraz poznaliśmy pierwsze, oficjalne doniesienia na jego temat.

Mythica – nowy MMORPG od Microsoftu! - ilustracja #1

Tym razem zostaniemy przeniesieni do czasów panowania antycznych Wikingów, zaś głównym celem zabawy będzie powstrzymanie świata przed zniszczeniem. Nasz bohater ma nie być byle chłystkiem - w Mythica przejmiemy kontrolę nad jednym z wojowniczych herosów, którzy w wielkiej chwale zeszli z tego świata. Po śmierci, stawiają się na wezwanie Odyna i... tutaj zaczyna się cała przygoda!

Zanim opuścimy Asgard, czeka nas wybór jednego z dwunastu bóstw-patronów jednocześnie klasy bohaterów (do wyboru dostaniemy: Thora, Skadi, itp.). Podczas wędrówki trafimy do królestwa Ludzi (Midgardu), Elfów (Vanaheim) oraz krasnoludów (Nidavellir), gdzie spotkamy mnóstwo bohaterów niezależnych, wykonamy drugie tyle zadań i zmierzymy się z setkami przeróżnych przeciwników.

Mythica – nowy MMORPG od Microsoftu! - ilustracja #2

Także sam Asgard ma być udostępniony "do zwiedzania" oraz odkrywania nowych lokacji. Kiedy już wykonamy określone questy, uzyskamy dostęp do trzech kolejnych światów, w jakich przebywają nieśmiertelne postacie. Na końcu gry czeka nas walka z "Ogniowymi Gigantami" (Fire Giants), uosabiającymi całe zło świata Mythica...

Mythica – nowy MMORPG od Microsoftu! - ilustracja #3

Nie zabraknie również zbierania rozmaitych przedmiotów (tysiące rodzajów, podzielonych na kilka kategorii; również magicznych), handlu między graczami, i wielu innych elementów składających się na naprawdę ciekawą produkcję MMORPG!

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/games/