Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mythica (PC)
OkładkaMythica (PC)

Mythica PC

Gra z gatunku MMOcRPG pochodząca z firmy Microsoft Entertainment.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mythica Premiera PC

anulowana

Mythica to kolejna, po dwóch częściach Asheron's Call, gra z gatunku MMOcRPG pochodząca z firmy Microsoft Entertainment. Akcja tej produkcji umiejscowiona została w czasach panowania potężnych Wikingów, zaś gracze stają się duchowymi formami wojowników, który polegli w walce i teraz ramię w ramię z bogami stawiają czoła Ognistym Gigantom dążącym do zagłady świata (mityczny Ragnarok).

Na początku rozgrywki, podobnie jak we wszystkich innych tytułach z gatunku cRPG, należy stworzyć swą postać. Autorzy oddali w nasze ręce dwanaście różnych klas postaci, w tym: Berserker, Pyromancer, StormWright oraz Huntress. Patronem każdej klasy jest inny bóg (np. Thor jest patronem Berserkerów), a co za tym idzie każda dysponuje różnymi drogami rozwoju i cechami charakterystycznymi (wszystkie klasy postaci mogą korzystać z dwóch z czterech dostępnych typów energii, tj. Physical, Magical, Order, Chaos).

Podczas rozgrywki nasz bohater podróżować będzie po kilku różnych planach egzystencji znanych z mitologii nordyckiej. Przygodę rozpoczniemy w Asgardzie (ogromne miasto będące siedzibą bogów), następnie trafimy do królestw zamieszkałych przez istoty śmiertelne, tj. Midgard (Ludzie), Vanaheim (Elfy) oraz Nidavellir (Krasnoludzi), gdzie dokonując kolejnych czynów walecznych, czy rozwiązując problemy tych krain, zyskamy sławę pośród mieszkańców, zdobędziemy doświadczenie, rozwiniemy się i przysposobimy nowe umiejętności.

Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu zaawansowania i po wykonaniu określanych zadań otworem staną kolejne trzy światy, tym razem zamieszkałe przez istoty nieśmiertelne, tj. Jotunheim (dom Lodowych Gigantów), Niflheim (kraina Powietrznych Gigantów) oraz ostania Muspellheim (zamieszkała przez Ogniste Giganty) - to tutaj otwarcie przeciwstawimy się siłom Gigantów starających się zniszczyć świat. Niezależnie od naszego stanu zaawansowania cały czas możemy odwiedzać Asgard, otrzymywać zadania od bogów-patronów, odwiedzać różne tamtejsze gildie, otrzymywać questy do wykonania, itp.

  • Około 3 tysięcy graczy w obrębie jednego serwera (shardu).
  • Setki różnego rodzaju przedmiotów, broni, zbroi, itp.
  • Możliwość łączenia się graczy w grupy, tworzenia gildii i innych organizacji.
  • Walka zarówno z monstrami PvE jak i z żywymi graczami PvP.
  • System craftingu, tj. wykonywania określonego rzemiosła, np. wykuwania zbroi.
  • Wysokiej jakości trójwymiarowy silnik graficzny, przy tworzeniu którego zwrócono szczególną uwagę na proporcje i różnice wielkości pomiędzy bohaterami, a gigantycznymi monstrami.
  • Poszczególne krainy o 12-20 kilometrach szerokości i 12-15 długości.
  • Gra wymaga uiszczania comiesięcznej opłaty.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mythica: 12+