Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 11:15

autor: Sarge

Mass Effect 3 z trybem kooperacji?

Plotki na temat obecności rozgrywki wieloosobowej w Mass Effect 3 przybierają na sile. Po zeszłotygodniowych spekulacjach, w sieci pojawiły się informacje, jakoby w nadchodzącym dziele BioWare miał znaleźć się tryb kooperacji dla czterech graczy.

Plotki na temat obecności rozgrywki wieloosobowej w Mass Effect 3 przybierają na sile. Po zeszłotygodniowych spekulacjach, w sieci pojawiły się informacje, jakoby w nadchodzącym dziele BioWare miał znaleźć się tryb kooperacji dla czterech graczy.

Mass Effect 3 z trybem kooperacji? - ilustracja #1

Serwis CVG powołując się na swoje źródła donosi, że tego typu zabawa miałaby się odbywać na przestrzeni misji stworzonych zupełnie od podstaw z myślą o multiplayerze. Byłyby to pojedyncze zadania opracowane w oderwaniu od kampanii dla jednego gracza i moglibyśmy do nich wielokrotnie powracać, poprawiając swoje wyniki.

Z kolei redaktorzy Eurogamera są zdania, że kooperacja w Mass Effect 3 ma działać raczej na zasadzie Hordy znanej z Gears of War 2. Innymi słowy, razem ze znajomymi na zamkniętych mapach odpieralibyśmy kolejne fale wrogów. Plotki te pokrywają się zresztą z wcześniejszymi spekulacjami, więc być może coś jest na rzeczy.

Co ciekawe, sam Ray Muzyka (jeden z założycieli BioWare) nie wykluczył możliwości przeniesienia trybu kooperacji do Mass Effect 3. Na targach E3 zdradził, że twórcy wprawdzie nie rozmawiali na temat multiplayera w tej serii, ale tego typu rozgrywka jest zawsze rozważana we wszystkich grach od znanego producenta. „Zawsze jest to pomysł, którym jesteśmy zainteresowani” – to krótkie zdanie daje nadzieję zwolennikom potyczek sieciowych, że takowe pojawią się w Mass Effect 3.

Mass Effect 3 z trybem kooperacji? - ilustracja #2

Deweloper był ostatnio bardziej konkretny, jeśli chodzi o kwestię promocji swojego dzieła. Autorzy chcą tym razem w trakcie kampanii reklamowej poświęcić więcej uwagi żeńskiej wersji komandor Shepard. Jak czytamy na Twitterze Davida Silvermana (dyrektora ds. marketingu), szykowany jest m.in. nowy zwiastun z Shepardem-kobietą w roli głównej. Z kolei na okładce kolekcjonerskiej edycji gry mamy ją zobaczyć u boku Sheparda-mężczyzny.

Mass Effect 3 zadebiutuje na rynku 6 marca 2012 roku. Termin dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych. Premiera europejska odbędzie się zapewne 9 marca, czyli ze standardowym, trzydniowym opóźnieniem w stosunku do USA. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i w naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska.