Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 maja 2007, 15:21

autor: Metatron

Marka Xbox przyniesie pierwsze zyski w 2008 roku

Robbie Bach, prezes oddziału Microsoftu zajmującego się rozrywką i urządzeniami (Entertainment and Devices Division), ujawnił, że pierwsze przychody związane z marką Xbox jego firma odnotuje dopiero w 2008 roku.

Robbie Bach, prezes oddziału Microsoftu zajmującego się rozrywką i urządzeniami (Entertainment and Devices Division), ujawnił, że pierwsze zyski związane z marką Xbox jego firma odnotuje dopiero w 2008 roku.

Przewidywane zyski pochodzić będą ze sprzedaży gier i urządzeń peryferyjnych produkowanych przez Microsoft, tantiem od niezależnych deweloperów, subskrypcji Xbox Live oraz materiałów zakupywanych przez graczy na Xbox Live Marketplace. Same konsole, które sprzedawane są ze stratą lub po kosztach, nie generują zysku dla producenta.

Od momentu wprowadzenia marki Xbox w listopadzie 2001 roku, Microsoft nieustannie na niej traci (stan strat na trzeci kwartał 2006 roku dla całego oddziału Entertainment and Devices Division, który zarządza również Microsoft Game Studios, Games for Windows i Zune, wynosił 315 milionów dolarów). Robbie Bach jest jednak dobrej myśli: „Myślimy o zyskach i stratach związanych z Xboksem jako o cyklu życiowym. We wczesnych fazach tracisz trochę pieniędzy i starasz się, by było to tak mało, jak to tylko możliwe, a na późniejszych etapach próbujesz zbierać plony [...]. Obecnie radzimy sobie całkiem nieźle. Nasze koszty są nieco wyższe, niż byśmy chcieli, ale stale je obniżamy”.