Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2011, 11:55

autor: Sarge

Kolejne spekulacje na temat Alan Wake 2

Choć Alan Wake nie sprzedał się tak, jak można było tego oczekiwać, od dłuższego czasu spekuluje się o wydaniu kontynuacji. Tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że takowa rzeczywiście jest już tworzona.

Choć Alan Wake nie sprzedał się tak, jak można było tego oczekiwać, od dłuższego czasu spekuluje się o wydaniu kontynuacji. Tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że takowa rzeczywiście jest już tworzona.

Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia, jakie studio Remedy Entertainment zamieściło na łamach serwisu Gamasutra. Czytamy w nim, że poszukiwany jest nowy pracownik na stanowisko starszego projektanta poziomów, który jest w stanie stworzyć „przekonującą narrację i intensywną akcję” w szykowanej właśnie grze. Do obowiązków kandydata ma należeć odpowiednia współpraca z resztą zespołu, by kolejne etapy pasowały do fabuły i ogólnej koncepcji wirtualnego świata.

Kolejne spekulacje na temat Alan Wake 2 - ilustracja #1

Taki opis oferowanej posady od razu wzbudza skojarzenia z drugą częścią przygód Alana Wake’a. Pierwowzór stawiał mocny nacisk właśnie na odpowiednie przedstawienie opowiadanej historii. To zresztą nie pierwsze takie ogłoszenie, jakie w ostatnim czasie pojawiło się w sieci. Kilka miesięcy temu fiński deweloper szukał osoby na stanowisko producenta wysokobudżetowego projektu przeznaczonego na Xboksa 360.

Dodatkowo w kwietniowym numerze Official Xbox Magazine w dziale plotek pojawiło się ciekawe oświadczenie, jakoby perspektywa wydania Alan Wake 2 „wyglądała obiecująco”. Nie wiemy ile w tym spekulacji, a ile wiarygodnej informacji, ale cały czas coś wydaje się być na rzeczy.

Twórcy od dłuższego czasu przygotowują nas na ewentualną zapowiedź gry. Swego czasu nawet zdradzono, że zespół chce ją stworzyć po raz kolejny we współpracy z firmą Microsoft, co mogłoby oznaczać ponowne ekskluzywne wydanie na Xboksie 360. Remedy Entertainment najwyraźniej nie zamierza rezygnować, nawet mimo słabej sprzedaży pierwowzoru. Nie jest przecież tajemnicą, że fabuła drugiego sezonu przygód Alana Wake’a została już dawno spisana.