Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 13:39

Wieści ze świata (Alan Wake 2, StarCraft II, Medal of Honor) 10/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o możliwej kontynuacji gry Alan Wake, przyszłych planach nowego studia Ubisoftu, lidze StarCrafta II, kontrowersyjnym pomyśle z Medal of Honor oraz nowym projekcie twórców Red Faction.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Tym razem mówimy o możliwej kontynuacji gry Alan Wake, przyszłych planach nowego studia Ubisoftu, lidze StarCrafta II, kontrowersyjnym pomyśle z Medal of Honor oraz nowym projekcie twórców Red Faction.

Ship Simulator Extremes

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że gra Ship Simulator Extremes została ukończona i niedługo trafi do sprzedaży. W chwili obecnej można już zamawiać produkcję przedpremierowo, co gwarantuje dostęp do dodatkowej rybackiej jednostki pływającej Sigita oraz sześciu bonusowych zadań. Premierę tytułu wyznaczono na 27 sierpnia tego roku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to realistyczny symulator najróżniejszych łodzi i okrętów, który uzbrojono w całkiem przyjemną oprawę wizualną. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Alan Wake 2

Studio Remedy chciałoby stworzyć kontynuację gry Alan Wake z firmą Microsoft, a nawet zgodzić się ponownie na ekskluzywne wydanie jej na Xboksie 360. Przedstawiciel dewelopera Oskari Hakkinen powiedział, że wydawca włożył sporo środków w pierwszą odsłonę serii i uznał ją za ważną część swojego katalogu obok takich produkcji jak Gears of War, Forza, czy Halo. W dalszym ciągu nie wiemy jednak czy seria ma szansę zawitać na komputerach osobistych. Obecnie twórcy gry pracują nad dodatkami DLC (The Signal).

Wieści ze świata (Alan Wake 2, StarCraft II, Medal of Honor) 10/08/10 - ilustracja #1

Ubisoft Toronto

Jade Raymond, szefowa Ubisoft Toronto, powiedziała serwisowi Develop, że studio ma zamiar pracować w najbliższych latach nad aż pięcioma wysokobudżetowymi produkcjami. Niestety producentka nie może ujawnić o jakie projekty chodzi, chociaż oczywiście pamiętamy, że deweloper zajmie się następną odsłoną serii Splinter Cell, tworzoną na silniku Conviction. Raymond zamierza powiększyć ekipę do aż 800 pracowników, którzy nad grami będą pracowali w specjalnym kompleksie kosztującym pół miliarda kanadyjskich dolarów. W dalszym ciągu najważniejszym oddziałem francuskiej firmy pozostanie Ubisoft Montreal, ale jak widać młode studio z Toronto zyska na znaczeniu.

StarCraft II

Serwis GomTV zapowiedział powstanie Globalnej Ligi StarCrafta II (Global StarCraft II League), która będzie prowadzona przez południokoreańską firmę, ale dostępna dla graczy z całego świata. Pierwsze turnieje w ramach tego pomysłu zostaną przeprowadzone już w tym roku w Seulu. Aktualny sezon ma składać się z miesięcznych mistrzostw (od 28 sierpnia), które wyłonią najlepszych graczy i finalistów. Elitarna grupa zmierzy się w kolejnych zawodach w przyszłym roku. Żeby zachęcić profesjonalnych graczy do zainteresowania się sprawą do wygrania czekają pokaźne nagrody pieniężne. Szczegóły tego ambitnego projektu zostaną ujawnione wkrótce – na razie dostępna jest rozpiska planowanych atrakcji.

Medal of Honor

W grze Medal of Honor pojawi się misja, w której gracze wcielą się w Talibów, co wzbudziło kontrowersje niektórych środowisk. Magazyn PSM3 postanowił zapytać o sprawę jednego z producentów tytułu, Patricka Liu ze studia EA DICE. Producent potwierdził informację i dodał, że nie chodzi o wzbudzanie kontrowersji czy urażanie niczyich uczuć. Gra będzie opowiadała nie o wojnie, ale żołnierzach, a same sceny z Talibami nie powinny być zbyt prowokacyjne. Tak czy inaczej, „wstrząsająca” wiadomość na pewno przewinie się przez wiele serwisów branżowych i informacyjnych, co zapewne będzie doskonałą promocją.

Twórca Far Cry 2

Clint Hocking, współtwórca takich gier jak Far Cry i Splinter Cell, został zatrudniony w firmie LucasArts (po tym jak opuścił studio Ubisoft Montreal). Producent zajmuje się już pewnym niezapowiedzianym projektem, którego szczegóły są jeszcze tajemnicą. LucasArts w chwili obecnej pracuje nad Star Wars: The Force Unleashed II i grą o Gwiezdnych Wojnach tworzoną z myślą o kontrolerze Kinect. Najwidoczniej deweloper ma w zanadrzu pewną niespodziankę.

Nowa gra Volition

Studio Volition znane z serii Red Faction najwyraźniej pracuje nad zupełnie nową marką, która miałaby reprezentować gatunek gier akcji z elementami RPG. Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na stronie dewelopera. Czym może zajmować się producent? Tego jeszcze nie wiemy, chociaż mamy nadzieję, że w przyszłej grze twórcy nie zrezygnują ze swojego zainteresowania destrukcją otoczenia.

Dragon Age: Origins Ultimate Edition

Firmy BioWare i Electronic Arts szykują nowe wydanie gry Dragon Age: Początek. Pakiet zatytułowany Dragon Age: Origins Ultimate Edition miałby pojawić się w październiku tego roku na pecetach i konsolach. Jego zawartość jest jeszcze nieznana, chociaż można spodziewać się, że zobaczymy w nim podstawową wersję gry i liczne dodatki. Wydawca tytułu jeszcze nie potwierdził tej informacji.

Gran Turismo 5

Kazunori Yamauchi, szef studia Polyphony, przekazał na kanale Twitter, że gra Gran Turismo 5 jeszcze nie została ukończona, chociaż prace zmierzają ku końcowi. Ta informacja brzmi oczywiście dość zabawnie, bo produkcja jest tworzona od kilku długich lat, a jej premiera była przesuwana wielokrotnie (w tym czasie Microsoft wydał dwie odsłony Forzy). Tym razem jednak mamy już konkrety – piąty Gran Turismo wyjdzie 2 listopada w Stanach Zjednoczonych.

Wieści ze świata (Alan Wake 2, StarCraft II, Medal of Honor) 10/08/10 - ilustracja #2

Star Wars: The Force Unleashed II

Firma LucasArts wstrzymała prace nad grą Star Wars: The Force Unleashed II w wersji na przenośną konsolę PSP. Decyzja została potwierdzona przez serwis IGN, chociaż deweloper nie podał jej przyczyn. Produkcja w dalszym ciągu trafi na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, DS-a, Wii oraz iPhone’a. Planowana data premiery to 29 października tego roku. Pierwsza odsłona serii na PSP spotkała się z dość dobrym przyjęciem krytyków i graczy, ale najwidoczniej nie spełniła oczekiwań finansowych wydawcy.

Galeria obrazków

Flowerworks: Follie's Adventure

Scott Pilgrim vs. the World: The Game

EverQuest

Monday Night Combat

Galeria filmów

Red Dead Redemption - Music Documentary - wersja PL

Call of Duty: Black Ops - Multiplayer

Batman: The Brave and the Bold - trailer #1

gry