Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2008, 11:55

autor: Animol

Far Cry 2 również z restrykcyjnymi zabezpieczeniami

Wiemy już, jakimi zabezpieczeniami Ubisoft starać się będzie ograniczyć piracenie nadchodzącego w przyszłym tygodniu Far Cry 2. Na oficjalnym forum gry, żywe dywagacje na ten temat przerwał forum-manager o ksywce bukowski113.

Wiemy już, jakimi zabezpieczeniami Ubisoft starać się będzie ograniczyć piracenie nadchodzącego w przyszłym tygodniu Far Cry 2. Na oficjalnym forum gry, żywe dywagacje na ten temat przerwał forum-manager o ksywce bukowski113.

Jak wynika z treści jego wpisu, do czynienia będziemy mieli z tą samą technologią SecuROM, którą „wzbogacono” Spore. Tak, to te same zabezpieczenia, przez które całkiem niedawno w Internecie rozgorzała istna burza i które (podobno) wywindowały Spore prawie na szczyt tabelki najbardziej piraconych gier ostatnich lat.

Far Cry 2 również z restrykcyjnymi zabezpieczeniami - ilustracja #1

 

Tak czy owak, lista atrakcji zapewnionych przez wydawcę m.in. Assasins Creed, serii Tom Clancy’s czy Brothers in Arms (której kolejna część wychodzi w Polsce już za kilka dni) przedstawia się następująco:

  • 5 możliwych aktywacji gry na 3 różnych komputerach,
  • odinstalowanie gry przywraca aktywację (nazwano to „unieważnieniem”), więc przy poprawnym pozbywaniu się Far Cry 2 z systemu mamy praktycznie nieograniczoną możliwość instalacji na 3 maszynach,
  • dzięki powyższemu „unieważnianiu”, sprzęt komputerowy będzie można dowolnie modyfikować/uaktualniać,
  • co istotne, w razie czego Ubisoft zapewni dodatkowe aktywacje oraz
  • długoterminowe wsparcie, abyście zawsze mieli możliwość grę uruchomić.

Widzicie? Nie jest wcale tak źle. Wprawdzie na pierwszy rzut oka zabezpieczenia wyglądają dość restrykcyjnie, ale tylko pomyślcie – ilu osobom faktycznie będą one przeszkadzać? Problem jednak polega na tym, że – jak pokazuje historia – gracze bardzo nie lubią, kiedy się ich ogranicza i istnieje spora szansa, że znowu, dla samej zasady, podniosą się wielkie krzyki niezadowolenia. Jak będzie tym razem? Poczekamy, zobaczymy.

Far Cry 2 również z restrykcyjnymi zabezpieczeniami - ilustracja #2

 

A czekać nie będziemy długo, ponieważ światowa premiera już w nadchodzący wtorek. W naszym kraju pecetowi gracze dostaną ją w swoje ręce zaledwie 3 dni później, w piątek 24 października, a konsolowcy (Xbox 360, PlayStation 3) tydzień później. Polecam zapoznać się z naszą zapowiedzią oraz wrażeniami po beta-teście i teście podczas Games Convention 2008.