Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2019, 13:56

Udostępniono mod Far Cry 2: Redux

W zeszłym tygodniu w serwisie ModDB zadebiutowała pełna wersja modyfikacji Far Cry 2: Redux. Projekt wprowadza do wiekowej strzelanki Ubisoftu wiele przydatnych usprawnień.

Mod Far Cry 2: Redux dostępny w pełnej wersji. - Udostępniono mod Far Cry 2: Redux - wiadomość - 2019-01-14
Mod Far Cry 2: Redux dostępny w pełnej wersji.

Twórca BigTinz udostępnił w zeszłym tygodniu pełną wersję swojego rozbudowanego moda Far Cry 2: Redux, dedykowanego oczywiście wydanej przeszło dekadę temu strzelance autorstwa firmy Ubisoft. Modyfikacja, którą możecie pobrać pod tym adresem, oferuje szereg przydatnych usprawnień i współpracuje z wersjami gry wydanymi na platformach Steam oraz GOG.

Co znajdziemy w omawianym modzie? Po pierwsze, wprowadza on kilka istotnych zmian w zakresie mechaniki rozgrywki. Poprawiono na przykład balistykę pocisków i kąt widzenia (ang. FOV – Field of View) w czasie normalnej gry i celowania oraz zmieniono liczbę naboi w magazynkach. Twórca zdecydował się także na wyłączenie możliwości automatycznego przeładowywania, usunięcie z mapy ikony wskazującej pozycję gracza oraz usprawnienie AI przeciwników.

Po drugie, autor modyfikacji dokonał kilku usprawnień w warstwie technicznej wiekowej gry – chodzi m.in. dodanie nowych animacji broni oraz wyeliminowanie kilku błędów wciąż trapiących produkcję Ubisoftu (na przykład tzw. „odbijających się” przeciwników). Z pełną listą zmian możecie się zapoznać zerkając na poniższy obrazek (w języku angielskim).

Modyfikacja Far Cry 2: Redux – funkcje. - Udostępniono mod Far Cry 2: Redux - wiadomość - 2019-01-14
Modyfikacja Far Cry 2: Redux – funkcje.

FPS Far Cry 2 trafił na rynek w 2008 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony branżowej prasy (zarówno wersja pecetowa, jak i wydania konsolowe otrzymały u nas oceny 8,5/10).

  1. Ubisoft – strona oficjalna
  2. Najtrudniejsze platyny – maksowanie pewnych gier na PlayStation to wyzwanie dla... szaleńców
  3. Mod Far Cry 2: Redux w serwisie ModDB