Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2019, 14:45

autor: Frozen

Aquaman z miliardem dolarów przychodu

Film Aquaman wygenerował już ponad miliard dolarów w kinach na całym świecie. Produkcja ma szansę zostać najbardziej dochodową ekranizacją komiksów wydawanych przez DC Comics – do pokonania został już tylko Mroczny Rycerz powstaje w reżyserii Christophera Nolana.

Warner Bros. i DC Comics mają powód do zadowolenia. - Aquaman z miliardem dolarów przychodu - wiadomość - 2019-01-14
Warner Bros. i DC Comics mają powód do zadowolenia.

Aquaman przekroczył barierę miliarda dolarów przychodu w kinach na całym świecie. Jest to trzeci film na podstawie marki DC Comics, któremu się to udało i jednocześnie pierwszy niepoświęcony Batmanowi. Aquaman z wynikiem 1,020 miliarda dolarów box office'u plasuje się obecnie na drugim miejscu wśród najbardziej dochodowych filmów z uniwersum DC, pomiędzy Mrocznym Rycerzem (1,004 miliarda dolarów) a dotychczasowym liderem Mroczny Rycerz Powstaje (1,084 miliarda dolarów).

Chociaż Aquaman w Stanach Zjednoczonych zarobił tylko 287 milionów dolarów (co stanowi jeden z gorszych wyników wśród filmów na licencji DC Comics), mocno nadrobił to w skali światowej. 732 miliony dolarów na rynku globalnym (z wyłączeniem USA) to nowy rekord wśród filmów z wydawnictwa DC. Dla porównania: wcześniejszy rekordzista, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, mógł się pochwalić 543 milionami dolarów przychodu poza Stanami.

Reżyserem Aquamana jest James Wan (Piła, Szybcy i Wściekli 7). Film opowiada o Arthurze Currym, synu księżniczki Atlantydy oraz zwykłego latarnika, który – ze względu na swoje szlacheckie pochodzenie – musi stanąć na czele podwodnego ludu królestwa Atlantydy. W tytułową rolę wciela się Jason Momoa (Gra o Tron, Frontier). Warner Bros. wciąż nie ogłosiło, czy film doczeka się kontynuacji. Biorąc jednak pod uwagę olbrzymi komercyjny sukces, jaki odniósł ten tytuł, możemy przypuszczać, że zapowiedź rozpoczęcia prac nad Aquaman 2 to już tylko kwestia czasu.