Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2007, 17:10

autor: Jiker

Europejska wersja usługi Virtual Console zaktualizowana

Ostatni piątek przyniósł kolejną aktualizację europejskiej wersji usługi Virtual Console. Tym razem wśród dodanych pozycji znalazły się produkcje znane z konsol NES, SNES oraz Turbografx-16.

Ostatni piątek przyniósł kolejną aktualizację europejskiej wersji usługi Virtual Console. Tym razem wśród dodanych pozycji znalazły się produkcje znane z konsol NES, SNES oraz Turbografx-16.

Europejska wersja usługi Virtual Console zaktualizowana - ilustracja #1

Mighty Bomb Jack

W przypadku Mighty Bomb Jack autorzy zdecydowali się na odważne posunięcie. Mianowicie, w momencie konwertowania kultowej, znanej z automatów pozycji logiczno-zręcznościowej postanowili zmienić styl rozgrywki i stworzyć z tej popularnej gry standardową platformówkę. Zabieg ten nie przypadł do gustu graczom na początku lat ’90. Być może obecnie ich nastawienie będzie przychylniejsze. Koszt zakupu gry zamyka się w kwocie 500 Wii Points.

Europejska wersja usługi Virtual Console zaktualizowana - ilustracja #2

Final Fight

Kolejną dodaną grą jest prawdziwy klasyk – Final Fight. Chodzona bijatyka również została przeniesiona z automatów. W tym przypadku jednak twórcy postanowili nie mieszać w systemie rozgrywki i dokonali niemal idealnej konwersji, na co pozwoliła odpowiednia wówczas moc konsoli SNES. Cena Final Fight ustalona została na poziomie 800 Wii Points.

Europejska wersja usługi Virtual Console zaktualizowana - ilustracja #3

Battle Lode Runner

Battle Lode Runner jest z kolei tytułem znanym z konsoli Turbografx-16. O zasadach tejże pozycji słyszało jednak o wiele więcej osób, aniżeli tylko posiadacze tego mało popularnego sprzętu do grania. Lode Runner gościł bowiem na większości liczących się platform. Dzięki temu wiecie zapewne, że głównym zadaniem gracza jest zbieranie złota rozrzuconego po całej planszy. Wrogo nastawionych przeciwników zneutralizujemy poprzez wykopywanie dziur. Wszystko to za równowartość 600 Wii Points.