Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 kwietnia 2009, 09:09

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (30 marca - 5 kwietnia)

Podczas ubiegłorocznej imprezy Poznań Game Arena odbył się turniej na platformie StarCraft i WarCraft pod patronatem Headshot TV. Uczestników nie brakowało, a to głównie ze względu na wysoką pulę nagród w gotówce, czyli równe dziesięć tysięcy złotych. To spowodowało, że w Poznaniu zobaczyliśmy czołówkę polskich graczy.

Podczas ubiegłorocznej imprezy Poznań Game Arena odbył się turniej na platformie StarCraft i WarCraft pod patronatem Headshot TV. Uczestników nie brakowało, a to głównie ze względu na wysoką pulę nagród w gotówce, czyli równe dziesięć tysięcy złotych. To spowodowało, że w Poznaniu zobaczyliśmy czołówkę polskich graczy. Zostały rozegrane spotkania w WarCraft III: Reign of Chaos, gdzie najlepszym trio okazali się: Tomasz „TeRRoR” Pilipiuk, Przemysław „Paladyn” Wadoń i Dariusz „MeS” Kramp. Podium w StarCraft wyglądało następująco: Grzegorz „Dreiven” Kordek, Marcin „kogeT” Nowak i Krzysztof „Draco” Nalepka. Jak poinformował w minionym tygodniu serwis eSports.pl, do dzisiaj zwycięzcy nie otrzymali wygranych kwot, które obiecane były za osiągnięcie miejsca na podium (1. miejsce – 1500 PLN, 2. - 1000 PLN, 3. – 500 PLN).

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (30 marca - 5 kwietnia) - ilustracja #1

Polska organizacja Frag eXecutors zagwarantowała swoim graczom dywizji Counter-Strike 1.6 wyjazd do Szwecji na międzynarodowy turniej DreamHack 2009. Impreza mająca charakter BYOC (Bring Your Own Computer) odbędzie się w Göteborgu w dniach 10-12 kwietnia. „Egzekutorzy” nie będą mieli łatwo, ponieważ na mistrzostwach swój udział zadeklarowały takie ekipy, jak: SK Gaming, mousesport czy wooSai. Nagrodą będzie wyjazd na globalne finały KODE5, które będą miały miejsce w stolicy Rosji na początku maja.

Przy okazji wyjazdu do Skandynawii, FX otworzyło swój sklep internetowy, w którym możemy zobaczyć nową linię ubrań tego zespołu, a dokładniej kilka kolorów i rodzajów koszulek. Zieleń, czerwień, żółć, grafit, biel i bordo - jest w czym wybierać. T-Shirty prezentują się bardzo ładnie, jednak ich cena (49 PLN) może zniechęcić potencjalnych kupców, ale prawdziwy kibic się tym przecież nie przejmuje.

Po upadłości jednej z najbardziej rozpoznawalnych organizacji esportowych na świecie, czyli MeetYourMakers, byli reprezentanci tego zespołu szukają nowych drużyn. Tym razem warcraftowcy, a dokładniej Holender Grubby wypowiedział się w jednym z wywiadów, iż razem z pozostałością drużyny (Ciara i Happy) będą trzymać się razem i chętnie dołączą do zespołu esportowego, który zapewni im odpowiednie warunki. Ciekawostką jest fakt, że były Dream Team MYM odniósł pierwszą porażkę (2:3) w 15 sezonie WC3L po zażartym boju z niemiecką ekipą mousesports.

W Ostrowcu Świętokrzyskim podczas ubiegłego weekendu odbył się turniej ELO (Electronic Legue Ostrowiec). W akcji mogliśmy zobaczyć graczy z całej Polski w grach Counter-Strike 1.6 i Counter-Strike: Source. Zaczniemy od tej popularniejszej wersji CS-a, czyli 1.6. Udział wzięło tam 16 pięcioosobowych ekip, ale w ostateczności w finałowym spotkaniu zobaczyliśmy graczy polskiej organizacji D-Link PGS i BenQ DELTAeSPORTS.COM. Pula nagród wynosiła 2700 PLN, a dodatkowo najlepsi otrzymali sprzęt komputerowy. Ze złotymi medalami na szyi mistrzostwa zakończyli gracze BenQ DELTAeSPORTS.COM, którzy ograli rywala wynikiem 2:0. Zespół Universal Soldiers musiał zadowolić się brązowym krążkiem i 500 PLN do podziału.

W Counter-Strike: Source niepokonanym okazała się drużyna Fear Factory X-Fi. Złoci medaliści zostali nagrodzeni: kartami graficznymi GAINWARD GeForce 9800GT i serwerami (12 slotowy na 3 miesiące). Reprezentanci WB Gaming (2. miejsce) otrzymali podobne upominki. Na trzecim stopniu podium stanęli gracze HardPlay.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (30 marca - 5 kwietnia) - ilustracja #2

Jeden z czołowych graczy Counter-Strike 1.6 w Szwecji - Oscar „Archi” Torgersen napisał własnego bloga, w którym wyjaśnia, co się działo po jego odejściu z fnatic i jak odmieniło to jego życie. W lutym gracz zakończył karierę profesjonalnego gracza, a słuch po nim praktycznie zaginął. Teraz okazało się, że Archi od jakiegoś czasu mieszka w Club Vegas – domu w jednej z dzielnic Göteborga – w którym codziennie odbywają się wielkie imprezy.