Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2011, 09:45

autor: Hed

Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception

Za kilka tygodni rozpocznie się beta trybu wieloosobowego z gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, w której zobaczymy kilka nowych pomysłów studia Naughty Dog. Poznaliśmy wiele szczegółów tego wydarzenia, w tym datę premiery oraz większość z atrakcji, jakie szykują twórcy. Wygląda na to, że multiplayer w „trójce” będzie znacznie bardziej rozbudowany niż dotychczas.

Za kilka tygodni rozpocznie się beta trybu wieloosobowego z gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, w której zobaczymy kilka nowych pomysłów studia Naughty Dog. Poznaliśmy wiele szczegółów tego wydarzenia, w tym datę premiery oraz większość z atrakcji, jakie szykują twórcy. Wygląda na to, że multiplayer w „trójce” będzie znacznie bardziej rozbudowany niż dotychczas.

Zacznijmy od najważniejszej sprawy, czyli daty rozpoczęcia i zakończenia bety. Testy wystartują 28 czerwca dla wszystkich posiadaczy abonamentu PlayStation Plus lub nabywców nowych egzemplarzy inFamous 2, zawierających specjalne kody. Pozostali miłośnicy Uncharted będą mogli dołączyć do zabawy kilka dni później – 4 lipca. Wydarzenie zakończy się dla wszystkich graczy 13 lipca.

W becie będziemy mogli nabić maksymalnie 25 poziom postaci i sprawdzić 9 trybów rozgrywki. Do dyspozycji graczy zostaną oddane dziesięcioosobowe mecze Team Deathmatch (5v5), Plunder (wariacja „capture the flag”) oraz Team Objective (drużyna wykonuje wyznaczony cel), a także specjalne wersje Team Deathmatch z trzema dwuosobowymi drużynami (2v2v2). Oprócz tego, weźmiemy udział w ośmioosobowych walkach Free For All i High Stakes (walka z elementami hazardu). Nie zabraknie trybów kooperacyjnych – poznamy je na E3.

Form zabawy będzie sporo, ale za to dostaniemy tylko dwie mapy. Jedna z nich ma rozgrywać się na lotnisku, a druga we francuskiej willi. Na obydwu arenach można spodziewać się wielu zakamarków, a także popularnych ostatnio w grach akcji dynamicznych zdarzeń, wpływających na sytuację. Zobaczymy między innymi atakujące samoloty lub walące się fragmenty budowli.

Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception - ilustracja #1

Uncharted 3 wprowadzi do rozgrywki nowy element – modyfikatory „power play”, czyli jednominutowe wydarzenia, które dadzą przegrywającej drużynie dodatkową szansę. W becie zobaczymy cztery tego typu stany:

 1. Marked Man – jedna osoba z wygrywającej drużyny zostaje zaznaczona. Przegrywająca ekipa dostanie trzy punkty za zabicie wskazanego celu. W międzyczasie, wygrywający zespół otrzymuje podwójne pieniądze za wyeliminowanie każdego przeciwnika i specjalny medal, gdy naznaczony gracz nie zostanie zabity.
 2. Cursed – osoby z wygrywającej drużyny widzą wszystkie postacie jako szkielety i mogą ranić się nawzajem. Przegrywający zespół otrzymuje dwa punkty za każdym razem, gdy zabije przeciwnika, a także, gdy osoba z wygrywającej drużyny zabije swojego sprzymierzeńca. W zamian za to, wygrywająca grupa dostaje podwójne pieniądze za eliminowanie wrogów.
 3. Exposed – lokalizacja osób z wygrywającej drużyny jest wyświetlana przegrywającej drużynie. W zamian za to wygrywający gracze otrzymują podwójne pieniądze za eliminowanie przeciwników.
 4. Double Damage – przegrywająca drużyna zadaje podwójne obrażenia. W zamian za to wygrywający gracze otrzymują podwójne pieniądze za eliminowanie przeciwników.
Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception - ilustracja #2

W becie wypróbujemy kilka nowych rodzajów boosterów, czyli specjalnych umiejętności, które tym razem będą opatrzone poziomem doświadczenia. W ten sposób będziemy rozwijać poszczególne zdolności i przy okazji cały profil sieciowy. Gracze sprawdzą w akcji łącznie osiem boosterów, podzielonych na dwa sloty.

W skład slotu pierwszego wejdą:

 1. Come Here – pokaże na radarze przeciwnika, który nas zabił. Cel będzie widoczny aż do jego śmierci.
 2. Retaliation – przekaże nam broń, z której zostaliśmy zabici.
 3. Cloaked – przeciwnicy nie będą widzieć nas na radarze i nie usłyszą naszych kroków.
 4. Weapon Expert – pozwoli dodać specjalną modyfikację do karabinów.

W ramach slotu drugiego wybierzemy:

 1. Back in the Saddle – zmniejszy czas respawnu (powrót na mapę po śmierci).
 2. Bargain – zmniejszy koszt specjalnych mocy Medal Kickbacks.
 3. Power Hunter – pokaże lokalizację najlepszych broni.
 4. Daredevil – gdy wykpimy pokonanego wroga, otrzymamy dodatkową amunicję.
Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception - ilustracja #3

Kolejną ciekawostką są Medal Kickbacks, czyli specjalne ruchy, które wybierzemy przed walką. Problem polega na tym, że aby móc z nich skorzystać będziemy musieli zdobyć odpowiednią liczbę różnych medali. Po osiągnięciu tego celu skorzystamy z:

 1. Smoke Bomb – zniknij w obłoku dymu.
 2. Speedy G – przyspieszenie.
 3. RPG!!! – otrzymujemy wyrzutnię rakiet.
 4. Cluster Bomb – jeden granat rozszczepia się na kilka pocisków wybuchowych.
Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception - ilustracja #4

Oprócz wyrzutni rakiet, w grze pojawią się pistolety i takie karabiny jak AK-47, G-Mal oraz Dragon Sniper. Do każdego z nich zaaplikujemy po dwa modyfikatory. W przypadku broni długich zwiększymy pojemność magazynka i dodamy opcję Call Out (pokazuje lokalizację wrogów). Pistolety otrzymają większą szybkostrzelność i pojemność magazynka.

Na polach bitew spotka się kilka różnych postaci. Stronę dobrą mają reprezentować Nathan Drake, Sully i pewien łowca skarbów. Przeciwna drużyna zostanie zasilona przez piratów. Każdego z bohaterów będzie można przebrać – do wyboru otrzymamy koszule, kapelusze, okulary i wiele innych dodatków.

Data premiery i szczegóły bety Uncharted 3: Drake’s Deception - ilustracja #5

Naughty Dog podchodzi do sprawy rozgrywki sieciowej poważnie i szykuje sporo atrakcji. Większość z nich wydaje się naprawdę ciekawa, więc można mieć nadzieję, że multiplayer z Uncharted 3 rozwinie skrzydła. Gra trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku, a w Polsce pojawi się w zlokalizowanej wersji, o którą zadba firma Sony Computer Entertainment Polska.