Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 kwietnia 2007, 14:04

autor: Metatron

Dalsza inwestycja Eidosu w rynek rozrywki mobilnej

W lutym informowaliśmy was, że Eidos zamierza poszerzyć swój line-up gier przeznaczonych na telefony komórkowe o nowe tytuły. Teraz brytyjska firma wydawnicza ogłosiła przejęcie londyńskiego studia deweloperskiego Morpheme zajmującego się tworzeniem produkcji przeznaczonych na rynek rozrywki mobilnej.

W lutym informowaliśmy was, że Eidos zamierza poszerzyć swój line-up gier przeznaczonych na telefony komórkowe o nowe tytuły. Teraz brytyjska firma wydawnicza ogłosiła przejęcie londyńskiego studia deweloperskiego Morpheme zajmującego się tworzeniem produkcji przeznaczonych na rynek rozrywki mobilnej, co jest kolejnym zakupem po nabyciu Bluefish Media, firmy zajmującej się cyfrową dystrybucją gier.

Morpheme ma na swoim koncie między innymi komórkową wersję wydanego przez Eidos hitu Hitman. Bluefish Media to z kolei właściciel popularnego serwisu gamepueblo.com. Obie firmy wejdą w skład niedawno stworzonego działu nowych mediów, który zajmuje się grami raczej nieprzeznaczonymi dla zapalonych graczy, produkcjami na telefony komórkowe oraz udostępnianymi w dystrybucji online.