Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 kwietnia 2007, 11:38

Blu-ray poza konkurencją w 2007 roku?

Blu-ray wiedzie prym wśród nośników nowej generacji. Z danych opublikowanych przez firmę Home Media Research wynika, że filmy nagrane w tym formacie sprzedały się już w nakładzie przekraczającym milion sztuk.

Blu-ray wiedzie prym wśród nośników nowej generacji. Z danych opublikowanych przez firmę Home Media Research wynika, żefilmy nagrane w tym formacie sprzedały się już w nakładzie przekraczającym milion sztuk.

Blu-ray poza konkurencją w 2007 roku? - ilustracja #1

Wykorzystywany m.in. w konsoli PlayStation 3 nośnik powoli, ale systematycznie zwiększa przewagę nad konkurencyjnym HD-DVD. Najlepiej świadczą o tym badania firmy Home Media Research. O ile na początku Blu-ray wyraźnie przegrywał, tak teraz – w pierwszym kwartale bieżącego roku – format ten miał aż siedemdziesięcioprocentowy udział w rynku (mowa oczywiście wyłącznie o nośnikach nowej generacji). Zdaniem specjalistów decydujący wpływ na taki stan rzeczy mają największe wytwórnie zajmujące się produkcją i dystrybucją filmów. Wydają one bowiem coraz więcej swoich dzieł w standardzie HD, decydując się przy tej okazji wyłącznie na format Blu-ray.