Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 11:55

autor: Sarge

Beyond: Dwie Dusze z Robertem Więckiewiczem w roli Nathana Dawkinsa

Robert Więckiewicz to kolejna osoba ujawniona przez firmę Sony Computer Entertainment Polska, która podłoży głos w rodzimej wersji nadchodzącej produkcji Beyond: Dwie Dusze. Aktor wcieli się w rolę Nathana Dawkinsa, którego w angielskiej wersji językowej odgrywa Willem Dafoe.

Firma Sony Computer Entertainment Polska ujawniła aktora, który w rodzimej wersji gry Beyond: Dwie Dusze (na świecie znanej pod tytułem Beyond: Two Souls) podłoży głos pod Nathana Dawkinsa. Do tej roli wybrany został Robert Więckiewicz.

Robert Więckiewicz w studiu nagraniowym lokalizacji do gry Beyond: Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze z Robertem Więckiewiczem w roli Nathana Dawkinsa - wiadomość - 2013-04-25
Robert Więckiewicz w studiu nagraniowym lokalizacji do gry Beyond: Dwie Dusze

W angielskiej wersji językowej Nathan Dawkins przemówi głosem Willema Dafoe, nominowanego do Oscara aktora, który grał w takich filmach jak Pluton, Antychryst, czy Spider-Man. Dla występującego w rodzimej lokalizacji Roberta Więckiewicza jest to debiut w dubbingu gry wideo. Aktor występował m.in. w filmach Dom zły, Ile waży koń trojański?, czy Świadek koronny. Nathan Dawkins grany przez Roberta Więckiewicza jest rządowym naukowcem, zajmującym się nietypowym przypadkiem Jodie Holmes, czyli głównej bohaterki Beyond: Dwie dusze.

„To jest mój debiut, jeśli chodzi o podkładanie głosu w grze. Ja tutaj nic nie widziałem, nie miałem obrazu przed oczami, tylko słyszałem aktorów – w tym konkretnym przypadku Willema Dafoe. Fajnie, że taki aktor – można powiedzieć, że jestem jego polską wersją” – powiedział Robert Więckiewicz w wywiadzie dla PlayStation Polska.

W tym miesiącu rodzimy oddział firmy Sony odsłonił sporo kart na temat lokalizacji nadchodzących produkcji. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w rolę głównej bohaterki gry Beyond: Dwie Dusze (Jodie Holmes) w polskiej wersji językowej wcieliła się Małgorzata Socha. Poznaliśmy też między innymi Artura Żmijewskiego w roli Detektywa Diggsa (Wonderbook: Detektyw Diggs), czy Annę Cieślak jako Ellie (The Last of Us).

Beyond: Dwie Dusze to przygodowa gra akcji, która zadebiutuje na rynku w październiku 2013 roku wyłącznie na PlayStation 3. Fabuła rozgrywa się na przestrzeni 15 lat i przedstawia historię Jodie Holmes – dziewczyny różniącej się od typowych nastolatek przede wszystkim tym, że posiada dar kontaktowania się ze światem niematerialnym. Za stworzenie Beyond: Dwie Dusze odpowiada studio Quantic Dream, odpowiedzialne za takie tytuły jak Fahrenheit, czy Heavy Rain.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beyond: Dwie dusze

Beyond: Dwie dusze