Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2019, 15:20

Dziś premiera Beyond: Two Souls na PC

Dziś na PC debiutuje Beyond: Dwie dusze, czyli filmowa przygodówka od studia Quantic Dream. Produkcja zostanie udostępniona wyłącznie na platformie Epic Games Store i będzie posiadała pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi).

Od dziś gracze pecetowi będą mogli cieszyć się kolejną produkcją francuskiego studia Quantic Dream, która do tej pory była obecna jedynie na konsolach marki PlayStation. Po Heavy Rain przyszedł czas na Beyond: Dwie dusze (w oryginale Beyond: Two Souls). Pełna komputerowa wersja tej filmowej przygodówki wydanej pierwotnie w 2013 wyłącznie na PlayStation 3 zostanie udostępniona na platformie Epic Games Store. Można ją tam wciąż kupić w przedsprzedaży za 69 złotych. Warto zaznaczyć, że tytuł na PC będzie posiadał pełną polską lokalizację (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi), opcję przechodzenia rozdziałów w kolejności chronologicznej, szereg ulepszeń wizualnych (m.in. wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz monitorów ultrapanoramicznych 21:9) oraz DLC Zaawansowane eksperymenty.

Gracze pecetowi sześć lat musieli czekać na Beyond: Dwie dusze. - Dziś premiera Beyond: Two Souls na PC - wiadomość - 2019-07-22
Gracze pecetowi sześć lat musieli czekać na Beyond: Dwie dusze.

Jeśli nie kojarzycie, czym jest Beyond: Dwóch dusz, bądź chcecie sprawdzić, jak sprawuje się optymalizacja pecetowej wersji gry, to stąd możecie ściągnąć jej wersję demonstracyjną. Zawiera ona dwa rozdziały – Eksperyment oraz Polowanie. Co ciekawe, dokładnie to samo demo ukazało się tuż przed premierą tytułu na PlayStation 3.

Przed wypróbowaniem bądź kupnem Beyond: Dwie dusze warto jeszcze zapoznać się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Znajdziecie je poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: Intel Core i5-4430 3,0 GHz lub jego odpowiednik
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7870 2 GB
 5. DirectX 11

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: Intel Core i5-6600K 3,5 GHz lub jego odpowiednik
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB lub AMD Radeon R9 390 4 GB
 5. DirectX 11
Życie Jodie nie należało do najłatwiejszych. - Dziś premiera Beyond: Two Souls na PC - wiadomość - 2019-07-22
Życie Jodie nie należało do najłatwiejszych.

Beyond: Dwie dusze opowiada historię Jodie (o aparycji Ellen Page) i jej niezwykłej relacji z tajemniczą nadprzyrodzoną istotą o imieniu Aiden. Dziewczyna trafia pod skrzydła Nathana Dawkinsa (w tej roli Willem Dafoe), naukowca w DPA, który stara się zrozumieć zdolności bohaterki. Tytuł został w miarę ciepło (choć bez fajerwerków) przyjęty przez media branżowe i do lipca 2018 roku sprzedał się na PlayStation 3 i PlayStation 4 w 2,8 milionach egzemplarzy.

Czas wyruszyć na misję. - Dziś premiera Beyond: Two Souls na PC - wiadomość - 2019-07-22
Czas wyruszyć na misję.

Jesienią tego roku na PC ma ukazać się jeszcze jedna gra Quantic Dream, obecna na razie wyłącznie na PlayStation 4, czyli Detroit: Become Human. Tytuł można zakupić obecnie w ramach przedsprzedaży w Epic Games Store za 139 złotych.

 1. Oficjalna strona internetowa studia Quantic Dream
 2. Recenzja gry Beyond: Two Souls - Dwie Dusze i gra pozorów
 3. Beyond: Dwie dusze - poradnik do gry