Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Wonderbook: Diggs Nightcrawler (PS3)
OkładkaWonderbook: Diggs Nightcrawler (PS3)

Wonderbook: Detektyw Diggs PS3

Wonderbook: Diggs Nightcrawler

Interaktywna opowieść o detektywie Diggsie Nightcrawlerze – molu książkowym, który musi rozwiązać zagadkę zabójstwa swojego przyjaciela, jajka Humpy.

Zręcznościowe | noir | detektywistyczne | rzeczywistość rozszerzona | elementy przygodowe | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wonderbook: Detektyw Diggs Premiera PS3

28maja2013

pudełko PL

29maja2013

Gry podobne do Wonderbook: Detektyw Diggs

Assassin's Creed

L.A. Noire

The Godfather: The Don's Edition

Diggs Nightcrawler to gra detektywistyczna przeznaczona dla młodszych odbiorców i stworzona w ramach serii wydawniczej Wonderbook, dzięki czemu gracze mogą bezpośrednio uczestniczyć w fabule powieści, korzystając z funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Przy pomocy kontrolera PlayStation Move oraz kamerze PlayStation Eye użytkownicy nie tylko przewracają strony w wirtualnych książkach, ale również biorą udział w zręcznościowych minigrach.

Za tytuł odpowiada studio Moonbot, znane między innymi z produkcji wielokrotnie nagradzanego filmu krótkometrażowego The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore oraz związanej z nim aplikacji na system iOS.

W Diggsie Nightcrawlerze twórcy z Louisiany powracają do świata książek. Głównym bohaterem gry jest tytułowy mol książkowy, który jako detektyw musi rozwiązać tajemnicę morderstwa swojego przyjaciela, jajka Humpy. Wiąże się to z koniecznością rozwiązania serii zagadek detektywistycznych. W trakcie przygody wykorzystujemy kontrolery konsoli PlayStation m.in. jako lupę, analizując scenę zbrodni i inne miejsca związane z prywatnym śledztwem.

Gra studia Moonbot jest oryginalnym nawiązaniem do twórczości noir – powieści (chociażby Czarna Dalia Jamesa Ellroya), filmów (np. Sokół maltański, Mroczne przejście) i gier (L.A. Noire). Warto zaznaczyć, że sama postać „twardego jajka” Humpy’ego nawiązuje do angielskiej nazwy gatunku („hardboiled novels”, dosłownie „powieści gotowane na twardo”).

Diggs Nightcrawler wyróżnia się ciekawą, kolorową, choć utrzymaną w mrocznych klimatach grafiką. Lokacje ukazane w grze są utrzymane w konwencji lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Muzyka z kolei nawiązuje do typowych dla produkcji z gatunku noir kompozycji z gatunku jazzu i bluesa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wonderbook: Detektyw Diggs cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wonderbook: Detektyw Diggs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wonderbook: Detektyw Diggs Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Eye
  • PlayStation Move