Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Wonderbook: Diggs Nightcrawler (PS3)

Wonderbook: Detektyw Diggs PS3

Wonderbook: Diggs Nightcrawler

Interaktywna opowieść o detektywie Diggsie Nightcrawlerze – molu książkowym, który musi rozwiązać zagadkę zabójstwa swojego przyjaciela, jajka Humpy.

Zręcznościowe | noir | detektywistyczne | rzeczywistość rozszerzona | elementy przygodowe | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Wonderbook: Diggs Nightcrawler (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

28maja2013

29maja2013

pudełko PL

Diggs Nightcrawler to gra detektywistyczna przeznaczona dla młodszych odbiorców i stworzona w ramach serii wydawniczej Wonderbook, dzięki czemu gracze mogą bezpośrednio uczestniczyć w fabule powieści, korzystając z funkcji rozszerzonej rzeczywistości. Przy pomocy kontrolera PlayStation Move oraz kamerze PlayStation Eye użytkownicy nie tylko przewracają strony w wirtualnych książkach, ale również biorą udział w zręcznościowych minigrach.

Za tytuł odpowiada studio Moonbot, znane między innymi z produkcji wielokrotnie nagradzanego filmu krótkometrażowego The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore oraz związanej z nim aplikacji na system iOS.

W Diggsie Nightcrawlerze twórcy z Louisiany powracają do świata książek. Głównym bohaterem gry jest tytułowy mol książkowy, który jako detektyw musi rozwiązać tajemnicę morderstwa swojego przyjaciela, jajka Humpy. Wiąże się to z koniecznością rozwiązania serii zagadek detektywistycznych. W trakcie przygody wykorzystujemy kontrolery konsoli PlayStation m.in. jako lupę, analizując scenę zbrodni i inne miejsca związane z prywatnym śledztwem.

Gra studia Moonbot jest oryginalnym nawiązaniem do twórczości noir – powieści (chociażby Czarna Dalia Jamesa Ellroya), filmów (np. Sokół maltański, Mroczne przejście) i gier (L.A. Noire). Warto zaznaczyć, że sama postać „twardego jajka” Humpy’ego nawiązuje do angielskiej nazwy gatunku („hardboiled novels”, dosłownie „powieści gotowane na twardo”).

Diggs Nightcrawler wyróżnia się ciekawą, kolorową, choć utrzymaną w mrocznych klimatach grafiką. Lokacje ukazane w grze są utrzymane w konwencji lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Muzyka z kolei nawiązuje do typowych dla produkcji z gatunku noir kompozycji z gatunku jazzu i bluesa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Wonderbook: Detektyw Diggs

Klasyfikacja PEGI Wonderbook: Detektyw Diggs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wonderbook: Detektyw Diggs

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Eye, PlayStation Move

Detektyw Diggs rozpoczyna dochodzenie. Top Empik - Tydzień 21
Detektyw Diggs rozpoczyna dochodzenie. Top Empik - Tydzień 21

wiadomość28 maja 2013

Metro Last Light jest nadal najlepiej sprzedającą się grą PC w 186 salonach sieci Empik w całej Polsce. Na PlayStation 3 premierę ma zaś druga z gier wykorzystujących Wonderbooka, czyli Detektyw Diggs.