Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2011, 07:28

autor: Adrian Werner

Batman: Arkham City - nowy zwiastun i informacje

Na trwającym właśnie Comic-Conie nie mogło zabraknąć Batman: Arkham City. Twórcy gry zaprezentowali nowy zwiastun oraz ujawnili z Pingwinem oraz ujawnili, że w ich produkcji pojawi się również Talia al Ghul.

Gracze wyczekujący na premierę Batman: Arkham City nie mają ostatnio powodów do narzekań ponieważ studio Rocksteady regularnie udostępnia nowe materiały oraz informacje. Z racji swojego komiksowego rodowodu produkcji tej nie mogło oczywiście zabraknąć na odbywającej się właśnie w San Diego imprezie Comic-Con 2011. Twórcy zaprezentowali tam nowy zwiastun z Pingwinem w roli głównej. Obsadę gry zasili również dawna ukochana zamaskowanego bohatera - Talia al Ghul.

Pingwin, czyli Oswald Cobblepot, to jeden z najstarszych wrogów Batmana. W komiksach po raz pierwszy pojawił się w 1941 roku. Co ciekawe, jest to jeden z niewielu całkowicie zdrowych psychicznie czarnych charakterów w tym uniwersum. Ludzie z Rocksteady Studios oparli się na najbardziej klasycznej wersji tej postaci. Staniemy więc oko w oko z niskim, ale za to bardzo inteligentnym przestępcą znanym ze swojej miłości do ptaków i ekscentrycznych parasoli. Nie ma tu mowy o żadnych fizycznych deformacjach pokroju tych z filmowego Powrotu Batmaa. Gang Pingwina w Arkham City posiadać będzie silną pozycję względem konkurencyjnych grup dzięki dostępowi do zaawansowanego sprzętu, w tym ciężkiego uzbrojenia, urządzeń komunikacyjnych oraz noktowizorów.

Na Comic-Conie ujawniono ponadto, że w grze pojawi się Talia al Ghul, czyli córka jednego z najpotężniejszych przeciwników Batmana - Ra’s al Ghula. Głosu użyczy jej aktorka Stana Katic, znana głównie z roli w serialu kryminalnym Castle. Niestety nie wiemy jaką wersję tej postaci wprowadzi Rocksteady Studios. W komiksach jej związek z Brucem Waynem był wyjątkowo burzliwy. Para ma syna o imieniu Damian Wayne, który obecnie jest piątym z kolei Robinem. Możliwe jednak, że w uniwersum gry Talia i Batman spotkają się po raz pierwszy dopiero podczas wydarzeń w Arkham City.

Batman: Arkham City - nowy zwiastun i informacje - ilustracja #1

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W naszym kraju gra zostanie wydana 21 października przez firmę Cenega.