Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2011, 12:05

autor: Sarge

Batman: Arkham City dostanie fabularne dodatki DLC po premierze?

Aktor podkładający głos pod głównego bohatera w grze Batman: Arkham City zdradził, że nagrywał kwestie do dodatkowych epizodów, które miałyby ukazywać się po premierze dzieła RockSteady Studios. Fani tytułu doczekają się więc najprawdopodbniej szeregu DLC.

Bardzo możliwe, że po premierze Batman: Arkham City doczekamy się szeregu fabularnych dodatków DLC. Takiego zdania jest przynajmniej Kevin Conroy, aktor podkładający głos pod głównego bohatera gry.

W wywiadzie dla serwisu ComicBooked wypowiedział się na temat swoich planów na przyszłość, które są mocno związane z postacią Batmana. Zdążył bowiem nagrać trochę kwestii do dodatkowych epizodów Batman: Arkham City, które miałyby być udostępniane do ściągnięcia po oficjalnym debiucie tytułu.

Batman: Arkham City dostanie fabularne dodatki DLC po premierze? - ilustracja #1

Jeśli powyższe słowa okażą się prawdziwe, to najprawdopodobniej na historii opowiedzianej w pełnej wersji się nie skończy. Conroy podkreśla zresztą, że nadchodzące dzieło RockSteady Studios będzie „trwającą grą”, która nawet po swoim wydaniu będzie żywa.

Mamy tylko nadzieję, że wypuszczanie dodatkowych epizodów nie wpłynie negatywnie na fabułę Batman: Arkham City. Wystarczy wspomnieć przypadek Prince of Persia z 2008 roku, gdzie prawdziwe zakończenie mogliśmy obejrzeć tak naprawdę dopiero po zakupie DLC. Trzeba jednak przyznać, że fabularne rozszerzenia mogłyby być bardziej atrakcyjne od pakietów map do Challenge Mode, które otrzymywali posiadacze Batman: Arkham Asylum.

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach i będzie sprzedawany także w atrakcyjnej Edycji Kolekcjonerskiej (na razie potwierdzonej tylko dla Stanów Zjednoczonych). W naszym kraju gra zostanie wydana 21 października przez firmę Cenega.