Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2009, 11:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Afterfall także na konsole

Zapowiadająca się bardzo obiecująco polska produkcja – Afterfall, będzie dostępna również na konsole najnowszej generacji. Taką informację podano na oficjalnej stronie gry.

Zapowiadająca się bardzo obiecująco polska produkcja – Afterfall, będzie dostępna również na konsole najnowszej generacji. Taką informację podano na oficjalnej stronie gry.

Studio Nicolas Games Intoxicate potwierdziło informację, że planowana jest pełna konwersja gry z wersji PC na konsole. Co więcej terminy premier obu edycji będą zbliżone. Oficjalna strona Afterfall niestety na razie nie podaje konkretnych dat, wiemy jednak, że gra ujrzy światło dziennie nie wcześniej niż w 2010 roku.

Autorzy projektu zapewniają, że konwersja na konsole nie wpłynie znacząco na system rozgrywki, zmiany w grafice i co najważniejsze w przypadku gier z tego gatunku – w fabule. Dalej tworzony będzie klasyczny cRPG. Przeniesienie projektu na inne platformy powinno zapewnić za to większą popularność gry.

Afterfall także na konsole - ilustracja #1

Jedyną istotną zmianą będzie wprowadzenie dodatkowych możliwości przy sterowaniu prowadzonym przez nas bohaterem. W wersji konsolowej świat będziemy odkrywać za pomocą pada, fani blaszaków dostaną możliwość wyboru między standardowym sterowaniem za pomocą myszy i klawiatury, a wspomnianym już padem.

Afterfall to postapokaliptyczna wizja świata z gatunku cRPG. Pozycja ta pełnymi garściami czerpie z genialnego dla wielu cyklu Fallout, a we wczesnej fazie przedprodukcyjnej znana była pod nazwą Burżuazja. Developerzy tworzą swoje dzieło w oparciu o zaawansowany silnik o nazwie Unigine. Dzięki tej technologii, polscy programiści zaimplementują do gry dynamicznie zmieniającą się pogodę, zaawansowaną fizykę, różnorodność terenową, czy też wygodny dla gracza system przechodzenia do kolejnych lokacji.

Więcej na temat tej gry przeczytacie w naszej Encyklopedii.