Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Wiedźmin za darmo dla użytkowników GOG Galaxy

aadamus, 4 grudnia 2020, 16:53

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona jest ponownie dostępny za darmo. Aby odebrać tytuł, należy pobrać klienta GOG Galaxy i wyrazić zgodę na otrzymywanie ofert marketingowych.

Wiedźmin - zobacz ponad 9 godzin analizy dwóch pierwszych części

AlexB, 12 sierpnia 2020, 10:43

Youtuber Joseph Anderson rozpoczął na swoim kanale serię filmów, w których analizuje gry z serii Wiedźmin. Jak na razie dostępne są dwa materiały – pierwszy skupia się na debiutanckiej produkcji studia CD Projekt RED z 2007 roku, a drugi na jej kontynuacji. Łącznie trwają one przeszło dziewięć godzin.

50 milionów Wiedźminów w rękach graczy. CD Projekt chwali się wynikami

Vergil, 28 maja 2020, 20:20

Grupa CD Projekt opublikowała najnowsze wyniki sprzedaży serii Wiedźmin. Poza tym poinformowano, że pierwszy kwartał 2020 roku był dla firmy rekordowy pod względem przychodów.

Wyszła nowa przygoda do Wiedźmina, osadzona po fabule Dzikiego Gonu

Vergil, 28 stycznia 2020, 17:51

Wiedźmin od ekipy CD Projekt RED otrzymał kolejną fanowską modyfikację. W przygodzie zatytułowanej Maskarada zadaniem Geralta z Rivii jest odkrycie tożsamości mordercy grasującego pod Wyzimą.

Wiedźmin 3 z największą popularnością na Steam w historii

Adrian Werner, 2 stycznia 2020, 12:52

W Nowym Roku padł nowy rekord aktywności na Steamie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W najgorętszym momencie dnia w produkcję bawiło się ponad 100 tysięcy osób jednocześnie.

Wiedźmin 3 z nowym rekordem aktywności na Steamie

Adrian Werner, 30 grudnia 2019, 09:09

Dzięki serialowi Wiedźmin doczekaliśmy się prawdziwego renesansu RPG-ów z tej marki. Wczoraj nowe rekordy aktywności na Steamie osiągnęły gry The Witcher 3: Wild Hunt oraz The Witcher: Enhanced Edition.

Liczba grających w serię Wiedźmin rośnie po premierze serialu

Adrian Werner, 23 grudnia 2019, 13:01

Dzięki premierze serialu Wiedźmin w serwisie Netflix na Steamie znacząco wzrosła liczba grających w trylogię RPG-ów studia CD Projekt RED.

Książka o powstawaniu Wiedźmina walczy na Kickstarterze

Vergil, 18 czerwca 2019, 21:40

Książka The Rise of the Witcher - A New RPG King, która opowiada o procesie produkcji gier z serii Wiedźmin, może doczekać się anglojęzycznego wydania. Najpierw jednak firma Third Éditions musi zebrać odpowiednią kwotę w serwisie Kickstarter.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo

Ender, 14 maja 2019, 19:43

W ramach specjalnej promocji, zapisując się do newslettera serwisu GOG.com, otrzymamy pełną wersję pierwszej odsłony Wiedźmina oraz pakiet dodatkowych kart do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej.

Wiedźmin Geralt najsławniejszym Polakiem – twierdzi katolickie czasopismo

Entelarmer, 21 listopada 2018, 18:40

Okładkę ostatniego numeru Tygodnika Powszechnego zdobi grafika z Geraltem z Rivii. Bohater serii Wiedźmin został uznany przez redakcję czasopisma za najbardziej znanego przedstawiciela naszego kraju na całym świecie.

CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin

Movis, 18 października 2018, 14:02

11 lat minęło jak jeden dzień. W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy kolejną rocznicę premiery pierwszego Wiedźmina, a autorzy gier udają się aleją wspomnień, prezentując każdego dnia po jednym ciekawym fakcie z produkcji serii.

Darmowy Wiedźmin i beczka kart do Gwinta na GOG.com

Góral, 20 kwietnia 2018, 14:28

W ostatnich godzinach jesteśmy rozpieszczani darmowymi grami. Satellite Reign i Eador. Masters of the Broken World już macie, a teraz nadszedł czas na Wiedźmina: Edycję Rozszerzoną.

Gry z serii Wiedźmin sprzedały się w 33 mln kopii

Aquma, 22 marca 2018, 14:42

Seria gier wideo Wiedźmin sprzedała się w 33 mln kopii, Gwint niedługo wyjdzie z bety, a prace nad Cyberpunkiem 2077 przebiegają zgodnie z planem. Informacje pochodzą z przedstawionego przez CD Projekt RED raportu finansowego za 2017 rok.

Modyfikacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odtwarza prolog pierwszej części

Jakub Mirowski, 12 listopada 2017, 14:15

Moder Erxv wydał modyfikację do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która pozwala na rozegranie pierwszych kilkudziesięciu minut z wydanej w 2007 roku pierwszej części trylogii. Prace nad modem trwały prawie rok.

Za nami dekada z komputerowym Wiedźminem

Aquma, 26 października 2017, 09:22

26 października 2017 roku to ważna data w historii CD Projekt RED. Dziś mija dokładnie 10 lat od momentu, gdy stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego Geralt z Rivii po raz pierwszy zagościł na ekranach monitorów.

Nowy dokument o serii Wiedźmin i początkach firmy CD Projekt

Góral, 3 października 2017, 09:52

W ostatnim czasie dość często pojawiają się rozmaite materiały związane z historią serii Wiedźmin. Nie inaczej jest tym razem, gdyż na kanale Noclip w serwisie YouTube opublikowano dokument opisujący początki firmy CD Projekt, o których opowiada jej współzałożyciel Marcin Iwiński.

Tak powstawał komputerowy Wiedźmin - dokument na 10-lecie serii

Góral, 11 września 2017, 10:55

Na kanale Arhn.eu w serwisie YouTube możecie obejrzeć interesujący film dokumentalny Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina, opowiadający historię growego Wiedźmina.

CD Projekt RED świętuje 10. urodziny serii Wiedźmin

Aquma, 4 września 2017, 09:26

Z okazji zbliżającej się 10. rocznicy premiery pierwszej gry z wiedźminem Geraltem w roli głównej polski deweloper przygotował kilka interesujących filmików, które pokazano w czasie prelekcji na PAX West 2017.

Trylogia Wiedźmin doczeka się nowych edycji [AKTUALIZACJA #2 - ujawniono zawartość nowych edycji]

Góral, 8 sierpnia 2017, 15:37

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona doczeka się nowego, limitowanego wydania. Dziś wiemy już, że to samo spotka pozycje Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wieści ze świata (Kozacy 3, Bandai Namco, Wiedźmin: Edycja Rozszerzona) 4/8/2017

Góral, 4 sierpnia 2017, 11:10

Dziś piszemy o dodatku The Golden Age do gry Kozacy 3, firmie Bandai Namco na targach gamescom i nowym limitowanym wydaniu pierwszego Wiedźmina. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

CD Projekt RED zapłaciło 35 tys. złotych za licencję na Wiedźmina

luckie, 31 maja 2017, 13:12

Studio CD Projekt RED zapłaciło Andrzejowi Sapkowskiemu 35 tysięcy złotych za licencję na Wiedźmina. Choć wówczas mogło się to wydawać niemałą kwotą za markę praktycznie nieznaną na Zachodzie, to grosze w porównaniu z zyskami, jakie gry z serii przynoszą dziś.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG.com [AKTUALIZACJA #2]

Vergil, 25 kwietnia 2017, 16:16

Jeśli przeprawę z Dzikim Gonem macie już za sobą, podobnie jak zmagania z Iorwethem i Vernonem Roche’em, a wciąż nie mieliście okazji zobaczyć, jak właściwie to wszystko się zaczęło, mamy dla Was dobrą wiadomość. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona jest dostępny za darmo na GOG.com.

Sprzedaż serii Wiedźmin przekroczyła 25 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 30 marca 2017, 10:10

Firma CD Projekt pochwaliła się wynikami finansowymi za ubiegły rok i są one imponujące. Ponadto poinformowano, że sprzedaż trylogii Wiedźmin przekroczyła już 25 mln sztuk.

Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy

Góral, 28 stycznia 2016, 15:11

Firma CDP.pl ujawniła wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Polsce. Wraz z dodatkiem Serca z Kamienia produkcja rozeszła się w 375 tysiącach egzemplarzy. Dodatkowo poinformowano, że sprzedaż całej serii przekroczyła w naszym kraju poziom miliona sztuk.

Wiedźmin kiedyś i dziś – wideo-historia komputerowej adaptacji wiedźmińskiej sagi

Meehow, 17 maja 2015, 18:25

Aby umilić oczekiwanie na Wiedźmina 3: Dziki Gon, zapraszamy wszystkich fanów tego rodzimego erpega do obejrzenia materiału przygotowanego przez ekipę tvgry.pl we współpracy z Ryszardem „Rysławem” Chojnowskim, który opowiada o trudnych początkach komputerowej serii Wiedźmin.

Wiedźmin – dwie pierwsze części sprzedane w nakładzie 8 mln sztuk

Orbech, 3 września 2014, 13:31

Na zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej dla inwestorów prezes firmy CD Projekt, Adam Kiciński, ujawnił aktualne dane dotyczące sprzedaży pierwszych dwóch odsłon cyklu Wiedźmin. Okazało się, że obie gry rozeszły się w nakładzie 8 milionów sztuk.

Wiedźmin - sprzedano ponad 7 mln gier z serii

Góral, 19 marca 2014, 10:00

Grupa CD Projekt ujawniła, że światowa sprzedaż gier z serii Wiedźmin przekroczyła próg 7 mln egzemplarzy. Jednocześnie opublikowano podsumowanie 2013 roku, z którego wynika, że firma radzi sobie znakomicie, osiągając przyzwoite zyski pozwalające na finansowanie produkcji Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077 praktycznie bez udziału zewnętrznych inwestorów.

Gry z serii Wiedźmin dostępne przez weekend za darmo na Steamie

Góral, 14 lutego 2014, 17:33

W sklepie Steam, do godziny 22:00 w niedzielę, za darmo możecie bawić się słynnymi polskimi grami RPG - Wiedźmin: Edycja Rozszerzona oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Obie produkcje można również kupić w ramach promocji. Dodatkowo do poniedziałku trwa akcja Make War Not Love, w której o darmowy dodatek DLC walczą strategie Total War: Rome II i Company of Heroes 2.

Wiedźmin – szósta rocznica istnienia serii. Cykl sprzedał się w 6 milionach egzemplarzy

Draug, 25 października 2013, 16:24

Studio CD Projekt RED uhonorowało mijającą jutro szóstą rocznicę premiery gry Wiedźmin. Deweloper podziękował graczom za wsparcie, a także wypuścił infografikę podsumowującą osiągnięcia serii cRPG-ów na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Andrzej Sapkowski nie zna się na grach i nie uznaje adaptacji Wiedźmina

sathorn, 8 listopada 2012, 11:24

Polski oddział serwisu Eurogamer opublikował obszerny wywiad z autorem powieści o Geralcie z Rivii - Andrzejem Sapkowskim. Pisarz mówi m.in. o swojej nieznajomości gier wideo, szkodach, jakie ponosi w związku z popularnością produkcji tworzonych przez CD Projekt RED i przypomina, że książka była pierwsza.

Cyberpunk RPG nowym projektem autorów Wiedźmina. Relacja z letniej konferencji CD Projekt

Ender, 30 maja 2012, 21:35

Dziś w Warszawie firma CD Projekt zorganizowała specjalną letnią konferencję prasową. Najważniejszym punktem programu była oficjalna zapowiedź nowej produkcji twórców Wiedźmina. Znamy już jej tytuł oraz wiemy czego powinniśmy się po niej spodziewać.

To dobry czas dla Pecetowych RPGów!

Lans Tartare, 27 marca 2012, 19:33

GOG.com zrobiło mi wielką niespodziankę oferując w pre-orderze Legend of Grimrock. Ten staroszkolny, świetnie zapowiadający się dungeon crawler został już pieczołowicie opisany przez niezastąpionego Hedzia (<3), więc nie będę się powtarzał po nim. Ja się będę po prostu cieszył. Bo to dobry czas dla RPGów na PC.

CD Projekt RED potwierdza, że prowadzi prace nad pięcioma tytułami oraz nowym silnikiem graficznym

Ender, 18 lutego 2012, 14:15

Przedstawiciel studia CD Projekt RED potwierdził, że deweloper planuje w ciągu najbliższych trzech lat wydanie pięciu nowych tytułów. Dowiedzieliśmy się również, że firma pracuje nad nową wersją silnika graficznego, tworzonego z myślą o przyszłych generacjach sprzętu.

Wiedźmin 3 w produkcji? [news uaktualniony]

Hed, 27 stycznia 2012, 15:34

Jeden z zagranicznych serwisów twierdzi, że firma CD Projekt RED zapowiedziała rozpoczęcie prac nad Wiedźminem 3, który miałby trafić nie tylko na pecety, ale i Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Nie wiemy jeszcze czy te doniesienia są prawdziwe.

Świąteczna wyprzedaż w serwisie GOG.com - tańsza seria Wiedźmin i darmowe gry

Sarge, 8 grudnia 2011, 10:52

Na łamach serwisu GOG.com rozpoczyna się świąteczna wyprzedaż, w ramach której na początku można taniej zdobyć obie części serii Wiedźmin. Akcja promocyjna wystartuje dzisiaj o godzinie 12.

CD Projekt zapowiada Wiedźmińską Kolekcję - obydwie gry w jednym zestawie

Kono, 26 listopada 2011, 08:45

Firma CD Projekt ogłosiła, że 2 grudnia w sklepach zadebiutuje Wiedźmińska Kolekcja, czyli zestaw składający się z Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz pięć opowiadań Andrzeja Sapkowskiego w formie audiobooka. Sugerowana cena zestawu to 159,99 złotych.

Autor Katedry zapowie konsolowego Wiedźmina 2?

Hed, 2 czerwca 2011, 12:16

CD Projekt RED i Platige Image współpracują przy nowym projekcie. Warszawskie studio jest znane z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, która trafiła na pecety w połowie maja. Druga z firm została założona przez Tomasza Bagińskiego i w przeszłości stworzyła animacje do pierwszych przygód Geralta. Czyżby autor Katedry pracował nad zwiastunem konsolowej wersji Wiedźmina 2?

Przypomnij sobie fabułę pierwszego Wiedźmina

Hed, 16 maja 2011, 11:30

Specjalnie dla wszystkich fanów Wiedźmina i komputerowych erpegów przygotowaliśmy atrakcyjne streszczenie fabuły pierwszej odsłony serii, które powinno być doskonałym wprowadzeniem do zbliżającej się kontynuacji, czyli gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Na naszych łamach możecie obejrzeć trzy filmy, prezentujące decyzje, jakie Geralt musiał podejmować podczas swojej przygody.

Konsolowe wersje Wiedźmina 2? „Pracujemy już nad tym”!

Olek, 15 kwietnia 2011, 12:25

Internetową transmisję na żywo z wczorajszej konferencji CD Projektu, która poświęcona została zbliżającej się premierze gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, oglądało 40 tys. widzów na całym świecie. Niestety, gracze nie usłyszeli niczego konkretnego o wersjach na Xboksa 360 lub PlayStation 3. Rąbka tajemnicy uchylił Michał Kiciński, współzałożyciel firmy, potwierdził konsolowe plany dewelopera.

Cartoon Games - odc. 27 - Powodzenie

Otis, 14 lipca 2010, 12:00

CD Projekt Red tłumaczy swoje podejście do systemów antypirackich

Adrian Werner, 12 czerwca 2010, 08:23

Pod koniec maja wypowiedź wiceprezesa Namco (wydawcy Wiedźmina 2 w części krajów zachodnich) wywołała niepokój graczy o system antypiracki w polskiej superprodukcji. Przedstawiciel dewelopera szybko uspokoił fanów, że żadne decyzje w tej kwestii nie zostały jeszcze podjęte. Teraz rodzime studio postanowiło zakończyć spekulacje wykładając dokładnie swoją filozofię dotyczącą DRM.

Fabuła zarzuconego dodatku do Wiedźmina ujawniona

Olek, 15 kwietnia 2010, 16:25

Wczoraj informowaliśmy o niezrealizowanym projekcie rozszerzenia do gry Wiedźmin, nad jakim pracowało kanadyjskie studio roXidy. Serwis GameBanshee dotarł do dokumentu, opisującego w szczegółach fabułę, postaci i lokacje, jakie pojawić się miały w dodatku Outcast

CD Projekt miał w planach rozszerzenie do pierwszych przygód Wiedźmina

Jiker, 14 kwietnia 2010, 18:20

Redakcja serwisu Unseen64.com, podejmującego temat gier, które nie zostały wydane, poinformowała, że polska firma CD Projekt RED miała w planach publikację sporego rozszerzenia do pierwszej odsłony przygód Wiedźmina, wydanej pod koniec 2007 roku w wersji na komputery osobiste.

Wieści z konferencji prasowej CD Projektu. They zawieszony! [news uaktualniony]

Vercetti, 17 listopada 2009, 16:41

Dzisiaj w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa firmy CD Projekt, na której polski producent i dystrybutor gier komputerowych ustosunkował się do sprawy głośnego połączenia ze spółką Optimus. Temat, który poruszyliśmy już w poprzednim miesiącu, doczekał się wreszcie rozwinięcia.

Wyciekł pokaz gry Wiedźmin 2 na PC! [news uaktualniony]

Jiker, 18 września 2009, 08:30

Na łamach serwisu Youtube zamieszczony został film pochodzący rzekomo z wersji alfa gry Wiedźmin 2 na PC. Nagranie, wytropione przez colinsa – jednego z czytelników serwisu blogowego Polygamia.pl – prezentuje produkcję w akcji, zwracając naszą uwagę na szereg nowych rozwiązań i technik, które mają zostać zawarte w pełnej wersji dzieła polskiego CD Projekt RED.

Wymyśl podtytuł drugiej części Wiedźmina

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lipca 2009, 13:15

Dla miłośników przygód Geralta z Rivii przygotowaliśmy kilka niespodzianek: poradniki, Wiedźmin: Versus w dziale MultiGRY oraz konkurs na podtytuł drugiej części!

Reżyserska wersja Wiedźmina trafi do Ameryki

Vercetti, 15 lipca 2009, 09:45

Podczas gdy rozszerzona edycja rodzimego Wiedźmina jest już sprzedawana w naszym kraju w Platynowej Kolekcji, Amerykanie wciąć czekają na reedycję jednego z najlepszych cRPG 2007 roku. CD Projekt ogłosił, że niebawem także gracze zza Atlantyku będą mogli zaopatrzyć się w odświeżoną wersję przygód Białego Wilka.

Wiedźmin z dodatkowymi przygodami już 26 czerwca w sklepach

Hed, 11 czerwca 2009, 16:39

Firma CD Projekt przypomniała, że 26 czerwca tego roku gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona zostanie wydana w serii Platynowa Kolekcja. Fani otrzymają dodatkową zawartość w postaci pięciu nowych przygód opracowanych bezpośrednio przez fanów. Podobno bonusowe zadania zapewnią ponad 10 godzin zabawy. Przedstawiono szczegółowo poszczególne misje oraz wskazano wszystkie elementy tej oferty.

Premiery gier w Polsce (25-31 maja)

Vercetti, 1 czerwca 2009, 09:02

Miniony tydzień możemy zaliczyć do udanych, jeśli chodzi o liczbę gier, które zadebiutowały na polskim rynku. Drogę do sklepów znalazł m.in. świetny inFamous, Guitar Hero: Metallica oraz przygodówka Tajne akta 2. W kontekście Dnia Dziecka nie bez znaczenia był też pojedynek dwóch produktów dla najmłodszych - Stajni Marzeń oraz Koni i Kucyków.

Powstaje karciana gra z wiedźmińskimi kobietami

Filip „fsm” Grabski, 1 kwietnia 2009, 10:24

Ile to już znanych growych marek wzbogaciło się o karciane bądź planszowe edycje? Wymieńmy choćby Warcrafta czy Dooma. Oczywiście nie trzeba od razu produkować pudełek z wydrukowanymi kartonikami. Można poczynić mały krok i wypuścić komputerową grę karcianą.