Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2017, 16:25

autor: Vergil

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG.com [AKTUALIZACJA #2]

Jeśli przeprawę z Dzikim Gonem macie już za sobą, podobnie jak zmagania z Iorwethem i Vernonem Roche’em, a wciąż nie mieliście okazji zobaczyć, jak właściwie to wszystko się zaczęło, mamy dla Was dobrą wiadomość. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona jest dostępny za darmo na GOG.com.

AKTUALIZACJA #2:

Rejestracja na stronie internetowej Ars Technica nie jest już wymagana. Teraz w celu uzyskania kodu wystarczy podać poprawny adres email, na który jest wysyłany kod wraz z linkiem przekierowującym do GOG.com.

AKTUALIZACJA:

Najwyraźniej strona internetowa Ars Technica przechodzi aktualnie istne oblężenie. Jak zostali poinformowani użytkownicy serwisu, ekipa była zmuszona do ograniczenia rozdawnictwa wyłącznie do osób, które założą konto na ich stronie internetowej. Co więcej, taka możliwość została na ten moment wyłączona, ze względu na niebywale liczne próby rejestracji nowych użytkowników. Opcja rejestracji ma zostać przywrócona w najbliższym czasie, jednak wiele wskazuje na to, że od tej pory będzie ona wymagana do zdobycia kodu.

Dzieje serii Wiedźmin zna chyba każdy, kto choćby odrobinę interesuje się grami wideo. Cykl RPG-ów autorstwa rodzimego CD Projekt RED zdobył popularność na całym świecie. Nie od razu jednak Rzym zbudowano i nie od razu Geralt stał się osobistością rozpoznawalną w najodleglejszych zakątkach globu. Z uwagi na fakt, że pierwsza odsłona jego przygód nie zdobyła tak dużej popularności jak jej kontynuacje, najwyraźniej wielu graczy wciąż nie miało okazji się z nią zapoznać. Nadszedł więc doskonały moment, by nadrobić zaległości.

Wiedźmin to wciąż bardzo dobra gra RPG – jeśli jeszcze nie mieliście okazji, warto w końcu się za nią zabrać… - Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG.com [AKTUALIZACJA #2] - wiadomość - 2017-04-26
Wiedźmin to wciąż bardzo dobra gra RPG – jeśli jeszcze nie mieliście okazji, warto w końcu się za nią zabrać…

Brytyjski serwis Ars Technica nawiązał współpracę z platformą GOG.com, której owocem jest udostępnienie za darmo gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona. Wszystko, co trzeba zrobić, to udać się pod ten adres i kliknąć w przycisk „Claim a Code”, który przenosi chętnych na stronę internetową GOG.com, gdzie mogą zdobyć unikalny klucz i pobrać omawianą produkcję. Należy przy tym pamiętać, że tytuł jest dostępny za darmo wyłącznie dla posiadaczy komputerów z systemami Windows lub MacOS. Co więcej, od chwili, w której pisane są te słowa, promocja będzie dostępna jedynie przez jeden dzień i dwadzieścia jeden godzin – warto zatem się pospieszyć.

…nawet pomimo przestarzałej oprawy graficznej. Uwierzcie jednak, że w ruchu wygląda to znacznie lepiej! - Wiedźmin: Edycja Rozszerzona za darmo na GOG.com [AKTUALIZACJA #2] - wiadomość - 2017-04-26
…nawet pomimo przestarzałej oprawy graficznej. Uwierzcie jednak, że w ruchu wygląda to znacznie lepiej!

A jakie atrakcje czekają na graczy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie przygody z Geraltem? Jak widzicie na powyższym obrazku, oprawa graficzna nieco się zestarzała, choć wciąż nie odrzuca od ekranu. Przyzwyczajenia wymaga również opanowanie dość nietypowej mechaniki rozgrywki (mowa przede wszystkim o starciach z przeciwnikami, w których sukces zależy w dużej mierze od refleksu gracza). Cała reszta jest jednak jak najbardziej na czasie – tyczy się to zarówno interesującej i wielowątkowej fabuły, licznych zwrotów akcji i całej plejady zapadających w pamięć bohaterów (pokroju kultowego Talara) jak i doskonałej polskiej wersji językowej.