Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2017, 17:36

Wieści ze świata (Days Gone / Bend Studio, id Tech, Tomb Raider) 25/4/2017

Dziś piszemy o dynamicznym rozrastaniu się pracującego nad Days Gone studia Bend, rozpoczęciu przez id Software prac nad kolejną generacją silnika id Tech (id Tech 7?) i o ulepszonej fanowskiej wersji pierwszego Tomb Raidera dostępnej w przeglądarce. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bend Studio – twórcy Days Gone ciągle się rozrastają

Niewiele słyszeliśmy w ostatnim czasie o Days Gone, prawda? Właściwie to nie mieliśmy nowych informacji od czasu ujawnienia na targach E3 2016 tej trzecioosobowej gry akcji w świecie po apokalipsie zombie. Niestety, również dzisiaj nie dysponujemy niczym do przekazania na temat tytułu jako takiego – ale wiemy, że odpowiedzialne za niego Bend Studio ciągle się rozrasta. Zwiększywszy liczebność z czterdziestu kilku do ponad 100 ludzi do 2016 roku, zespół przeprowadził się niedawno do nowego, większego biura. Ponadto ciągle trwa rekrutacja na parę ważnych stanowisk w ekipie. Zatem można przyjąć, że Days Gone dynamicznie się rozwija – a po skończeniu tego projektu (pewnie nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku) Bend Studio prawdopodobnie dalej będzie tworzyło duże gry.

id Software pracuje nad kolejną generacją silnika id Tech

Firma AMD zaprosiła studio id Software do promowania swoich nowych procesorów z serii Ryzen. W widocznym poniżej materiale wideo, który jest owocem tej współpracy, padła ciekawa informacja. CTO (chief technology officer) Robert Duffy zdradził, że twórcy Dooma pracują nad kolejną generacją silnika id Tech. Niestety, poza tym wyjawił tylko, że nowa technologia będzie znacznie bardziej „równoległa” niż id Tech 6, co na potrzeby promocji wyjaśniono oczywiście w ten sposób, że wykorzysta pełen potencjał AMD Ryzenów. Na razie nie wiemy, która gra jako pierwsza zrobi użytek z nowego silnika ani nawet czy na pewno będzie nazywał się on id Tech 7 (dzięki, DSOGaming).

Fanowska ulepszona wersja Tomb Raidera 1 w przeglądarce

Internauta znany jako XProger od jakiegoś czasu pracuje nad open-source’ową wersją silnika napędzającego pierwszą grę z serii Tomb Raider – swoją technologię nazywa Open-Lara. Efektem jego starań jest możliwość zapoznania się z pierwszą odsłoną przygód Lary Croft za darmo w przeglądarce – znajdziecie ją pod tym adresem. Wprawdzie ta fanowska edycja zawiera tylko jeden poziom z oryginału, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by importować pozostałe np. z pełnej wersji zainstalowanej na dysku.

Jednak tak naprawdę nie byłoby o czym mówić, gdyby nie fakt, że XProger poczynił pewne interesujące zmiany w pierwowzorze. Po pierwsze, jego Tomb Raider nie ma płynności animacji zablokowanej na 30 klatkach na sekundę. Po wtóre, pozwala bawić się w widoku zarówno trzecio-, jak i pierwszoosobowym. Po trzecie wreszcie, oferuje delikatnie poprawioną oprawę graficzną (dzięki, DSOGaming).

Wieści ze świata (Days Gone / Bend Studio, id Tech, Tomb Raider) 25/4/2017 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Infinite Minigolf
 2. Order of Battle: Kriegsmarine
 3. BlazBlue: Central Fiction
 4. Desync
 5. Hot Lava
 6. Radiant Historia: Perfect Chronology
 7. Sword Art Online: Hollow Realization
 8. Alien Swarm: Reactive Drop
 9. Prey
 10. Life is Feudal: MMO
 11. Friday the 13th: The Game
 12. Outlast 2
 13. Two Worlds II: Call of the Tenebrae
 14. Monopoly for Nintendo Switch
 15. LEGO City: Tajny agent
 16. Syberia 3
 17. The Sexy Brutale
 18. SEVEN: The Days Long Gone
 19. Samurai Warriors: Sanada Maru

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Sniper: Ghost Warrior 3 – 10 rzeczy, które warto wiedzieć o Sniper: Ghost Warrior 3
 2. Rick and Morty: Virtual Rick-ality – zwiastun na premierę
 3. Remothered: Tormented Fathers – zwiastun #2
 4. Friday the 13th: The Game – ogłoszenie daty premiery
 5. Outlast 2 – zwiastun na premierę
 6. Elex – prolog (PL)
 7. Warhammer 40,000: Dawn of War III – Fragmenty wojny
 8. Dark Souls III – The Fire Fades Edition (PL)
 9. The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier – epizod #4: Thicker Than Water
 10. The Surge – system walki
 11. The Long Journey Home – zapowiedź wydania premium (PL)
 12. SEVEN: The Days Long Gone – zwiastun #2