Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Radiant Historia: Perfect Chronology (3DS)
OkładkaRadiant Historia: Perfect Chronology (3DS)

Radiant Historia: Perfect Chronology 3DS

Kompleksowy remake gry Radiant Historia, która zadebiutowała w 2010 roku na konsoli Nintendo DS.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki | podróże w czasie | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiant Historia: Perfect Chronology Premiera 3DS

13lutego2018

Nintendo eShop

16lutego2018

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Radiant Historia: Perfect Chronology to kompletny remake gry Radiant Historia, a więc jednego z najlepiej ocenianych RPG-ów, który ukazał się na konsoli Nintendo DS na przełomie 2010 i 2011 roku. Za produkcję tytułu odpowiada zespół deweloperski z japońskiego studia Atlus. Na czele projektu stanęli twórcy oryginału, a także reżyser Mitsuru Hirata (Tokyo Mirage Sessions #FE, Shin Megami Tensei: Strange Journey) oraz projektant postaci Masaki Hirooka.

Fabuła

Akcja Radiant Historia: Perfect Chronology przenosi nas do oryginalnego acz umierającego świata fantasy. Jego główny kontynent o nazwie Vainqueur pokrywa powoli śmiercionośna pustynia. O resztki zdatnej do zamieszkania i uprawy ziemi walczą ze sobą królestwa Granorg i Alistel. Protagonistą tytułu jest młody wojownik o imieniu Stocke. Bohater znajdując się w samym centrum konfliktu przez przypadek natrafia na tajemniczą księgę, która przenosi go do innego wymiaru o nazwie Historia. Na miejscu dowiaduje się, że z miejsca, w którym się znalazł, może przenieść się do przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości swojego świata. Wkrótce decyduje się zmienić na losy Vainqueur, starając się zapobiec wydarzeniom, które doprowadzą do jego rychłej zagłady. W misji tej pomagają mu napotkani po drodze przyjaciele i sojusznicy. Odświeżona wersja gry zawiera dodatkową ścieżkę fabularną, wraz z nowymi scenariuszami oraz postaciami. Dla weteranów Radiant Historia przygotowano możliwość pominięcia dużej części oryginalnej historii i rozpoczęcia zabawy z rozszerzoną zawartością.

Mechanika

Radiant Historia: Perfect Chronology to klasyczna gra jRPG z turowym i taktycznym systemem walki. Największą atrakcją produkcji jest możliwość podróży w czasie, nasuwająca na myśl rozwiązania zastosowane w grach Chrono Trigger oraz Chrono Cross. Gracze podróżują pomiędzy różnymi określonymi punktami w czasie, rozpisanymi w przejrzystym wykresie, wizualizującym trzy osobne i alternatywne linie historii Vainqueur. Podejmując określone decyzje wpływamy na kształt świata oraz losy zamieszkujących go ludzi.

Gracze eksplorują w pełni trójwymiarowe lokacje ukazane w rzucie izometrycznym. Na miejscu rozmawiamy z postaciami niezależnymi oraz wykonujemy różnego rodzaju zadania poboczne. Walki odbywają się na osobnym ekranie, na arenie przedzielonej siatką pól. W naszej drużynie znajdować może się maksymalnie trzech bohaterów. Każdy dysponuje zestawem specjalnych umiejętności i ataków, które stają się coraz silniejsze wraz ze zdobywanym doświadczeniem. W przeciwieństwie do oryginału tytuł posiada trzy poziomy trudności (przyjazny, normalny oraz trudny).

Kwestie techniczne

Radiant Historia: Perfect Chronology oferuje kompletnie nową trójwymiarową oprawę graficzną. Soundtrack skomponowała ponownie Yoko Shimomura (seria Kingdom Hearts, Final Fantasy XV, Legend of Mana), która do istniejących już utworów dodała zupełnie nowe ścieżki muzyczne. Tytuł posiada również nieobecny w oryginale aktorski dubbing, oraz wcześniej niewidziane animowane przerywniki filmowe.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Radiant Historia: Perfect Chronology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.