Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Radiant Historia (NDS)
OkładkaRadiant Historia (NDS)

Radiant Historia NDS

Radiant Historia to produkcja z gatunku jRPG, za którą odpowiada studio Atlus oraz ekipa deweloperska pracująca nad wydaną w 2005 roku grą Radiata Stories.

RPG | fantasy | turowe | 2D | podróże w czasie | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiant Historia Premiera NDS

3listopada2010

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fabuła opowiada o przygodach trójki bohaterów. Stock, Rainey i Marco przemierzają kontynent Vainqueur, który nawiedziła dziwna zaraza. Okoliczne tereny w szybkim tempie zamieniają się bowiem w wyjałowioną pustynię, a zamieszkujący je ludzie stają się piaskowymi potworami.

Ląd podzielony jest na pięć państw. Nasza trójka reprezentuje jedno z nich - Alicetel. Stock wysłany do sąsiedniego Granorg z misją szpiegowską szybko zostaje pojmany. W tym momencie do akcji wkraczają Rainey i Marco, których zadaniem jest odbicie towarzysza. Nasz szpieg w wyniku odniesionych ran przenosi się do innego wymiaru, zwanego Historia. To tutaj odkrywa, że posiadł możliwość kontroli czasu i przestrzeni. Zdolność ta przydaje się podczas szukania lekarstwa na tajemniczą zarazę.

Wspomniana moc wpływa niebagatelnie także na mechanikę rozgrywki. Gra zmusi nas do wykonaniu kilku ważnych wyborów. Możliwość cofnięcia się w czasie umożliwia jednak zmianę pierwotnej decyzji. Opcja podróży wstecz, jest ona tez przydatna jeśli dana linia czasowa okaże się być ślepym zaułkiem, z którego nie możemy dalej popchnąć fabuły.

Walka w Radiant Historia odbywa się na arenach podzielonych na dziewięć pół. Większe obrażenia zadajemy przeciwnikom stojącym bliżej nas, a zmiana pozycji na planszy daje możliwość zaatakowania kilku wrogów. Na dolnym ekranie wyświetlana jest kolejna atakujących. Jeśli drużyna zdoła wykonać trzy ataki, jeden po drugim, mamy szansę na zadanie dodatkowych obrażeń wykonując specjalne combo.

Grafika opiera się na trójwymiarowych tłach i dwuwymiarowych postaciach. Za muzykę odpowiedzialna jest Yoko Shimomura, autorka ścieżek dźwiękowych do tytułów takich jak Final Fantasy Versus XIII czy do serii Kingdom Hearts.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Radiant Historia: Odpowiednia dla każdego wieku.