Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Hot Lava (PC)

Hot Lava PC

Prosta w swych założeniach gra przygodowo-zręcznościowa z widokiem TPP, stanowiąca adaptację popularnej dziecięcej zabawy. Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przedostanie się przez szereg kolejnych lokacji, wypełnionych gorącą, pulsującą lawą.

Zręcznościowe | FPP | multiplayer | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Hot Lava (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30sierpnia2016

Zapisy do testów

Rejestracja do zamkniętej bety na: http://playhotlava.com/

12czerwca2018

wczesny dostęp

2019

Hot Lava to wydana na platformie PC gra przygodowo-zręcznościowa, przenosząca graczy w świat dziecięcej wyobraźni. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest kanadyjskie studio Klei Entertainment, mające na swoim koncie takie produkcje, jak Don’t Starve, Mark of the Ninja, Invisible Inc. oraz cykl Shank.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Hot Lava zainspirowana została popularną dziecięcą zabawą o nazwie „podłoga jest lawą”, której uczestnicy wyobrażają sobie, że grunt pokryty jest gorącą, wulkaniczną lawą i za wszelką cenę nie wolno im jej dotknąć. Ta sama zasada obowiązuje w grze studia Klei Entertainment, w której naszym zadaniem jest przedostanie się przez cały szereg zróżnicowanych lokacji w taki sposób, aby nie zetknąć się z lawą lub, co gorsza, nie wpaść w sam jej środek.

Podczas zabawy odwiedzamy m.in. szkolne korytarze i sale lekcyjne, kolejne pokoje naszego domu, a także wykreowane w wyobraźni dziecka lokacje rodem z sennego koszmaru. Akcja gry ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej, a w każdym ze wspomnianych miejsc musimy wykorzystywać swe akrobatyczne zdolności i wspinać się bądź przeskakiwać po rozmaitych przedmiotach, unikając czyhających na nas pułapek i niebezpieczeństw, a przede wszystkim kontaktu z lawą. Kolejne lokacje wypełnione są całą masą zróżnicowanych przedmiotów, których obecność i właściwości możemy wykorzystywać podczas przeprawy.

Kwestie techniczne

Mimo że wydana na platformie PC gra Hot Lava jest produkcją mocno budżetową, może pochwalić się prostą i przyjemną dla oka oprawą graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Hot Lava

Wymagania wiekowe Hot Lava

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hot Lava

PC Windows

Rekomendowane: 8 GB RAM, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: 2 GB RAM, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit