Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 10:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Days Gone nowym projektem twórców gry Uncharted: Złota Otchłań

Studio Bend, znane z gry Uncharted: Złota Otchłań, zapowiedziało swój nowy projekt - trzecioosobową produkcję akcji Days Gone na PlayStation 4. Rozgrywka toczyć się będzie w otwartym świecie, pełnym zwinnych zombie zwanych Freakers.

Na konferencji Sony zapowiedziano grę Days Gone – nowy projekt studia Bend, które znane jest m.in. z gry Uncharted: Złota Otchłań na handhelda PlayStation Vita. Będzie to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem, w której trafimy na północno-zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Podczas zabawy wcielimy się w łowcę głów Deacona St. Johna. Należał on dawniej do gangu motocyklowego Mongrels MC, gdzie nauczył się walczyć. Teraz, dwa lata po tajemniczej epidemii, która zamieniła ludzi w zombie (w tym przypadku nazwano ich Freakers), umiejętności te przydają mu się, jak nigdy wcześniej. Główną atrakcją Days Gone będzie sam świat, pełen gór, jaskiń, dorzeczy i innych ciekawych lokacji. Podróżować będziemy po nim w poszukiwaniu kolejnych zadań, walcząc z napotkanymi potworami i próbując się poskładać do kupy, gdyż Deacon stracił swoją ukochaną.

Kolejnym elementem zachwalanym przez twórców jest dynamiczna sztuczna inteligencja przeciwników, którzy nieustannie będą dawać się nam we znaki. Dodatkowo, jak możemy zobaczyć na poniższym fragmencie rozgrywki, atakować oni będą w wielkich grupach, więc nierzadko trzeba będzie ratować się ucieczką. Na szczęście Deacon to uzdolniony facet, który potrafi się bronić oraz samodzielnie wykonać niezbędne narzędzia i bronie. System craftingu ma być całkiem rozbudowany, a elementy niezbędne podczas wytwarzania przedmiotów będziemy pozyskiwać z porzuconych pojazdów, budynków i nie tylko.

Days Gone tworzone jest przy użyciu technologii Unreal Engine 4. Twórcy obiecują realistyczne efekty pogodowe (deszcz, śnieg, wiatr), które mają wpływać na rozgrywkę. Ponadto duże wrażenie ma robić dynamiczny system oświetlenia.

Produkcja powstaje oczywiście wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4, ale nie wiemy jeszcze, kiedy ukaże się na rynku.

W Days Gone pojeździmy trochę na motorze. - Days Gone nową grą twórców Uncharted: Złota Otchłań - wiadomość - 2016-06-14
W Days Gone pojeździmy trochę na motorze.

Days Gone powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4.