Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2017, 14:18

Modyfikacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odtwarza prolog pierwszej części

Moder Erxv wydał modyfikację do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która pozwala na rozegranie pierwszych kilkudziesięciu minut z wydanej w 2007 roku pierwszej części trylogii. Prace nad modem trwały prawie rok.

Choć oryginalny Wiedźmin, wydany przecież już dekadę temu, nadal nie jest grą brzydką, nie można odmówić, że pod względem wizualnym (i nie tylko) widać po nim upływ tych dziesięciu lat. Nic więc dziwnego, że gracze, którzy zaczęli swoją przygodę z trylogią CD Projekt RED dopiero od Dzikiego Gonu, mogą się odbić od pierwszej odsłony – szczególnie jej oprawy i mechaniki walki. Na szczęście dla nich, moder o pseudonimie Erxv postanowił zrekonstruować prolog „jedynki” na silniku trzeciej części.

  1. Co Wiedźmin 1 robił lepiej niż Dziki Gon? Wspominamy „jedynkę” w 10. urodziny
To jedyna okazja, by zobaczyć na silniku Dzikiego Gonu parę postaci, których zabrakło w trzecim Wiedźminie. - Modyfikacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odtwarza prolog pierwszej części - wiadomość - 2017-11-12
To jedyna okazja, by zobaczyć na silniku Dzikiego Gonu parę postaci, których zabrakło w trzecim Wiedźminie.

Modyfikację możecie pobrać pod tym adresem. Uwaga jednak – by ustrzec się błędów, przed instalacją należy usunąć wszystkie inne, wprowadzające nawet drobne zmiany mody. Zapewnia ona kilkadziesiąt minut rozgrywki i kończy się w momencie, w którym Geralt opuszcza twierdzę Kaer Morhen. Dużą część zajmują oczywiście przerywniki filmowe oraz dialogi (wykorzystano pliki głosowe z pierwszej części), ale zdążycie także pozabijać sporo bandytów Salamandry oraz zgładzić przerazę. Modyfikacja nie ustrzegła się naturalnie pewnych niedociągnięć – parę scen zostało zrekonstruowanych bardzo przeciętnie – ogólnie jednak twórcy należy się ogromne uznanie za talent i wytrwałość (prace nad modem zaczęły się jeszcze w grudniu ubiegłego roku).

W ponad dwa lata od premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon nadal cieszy się sporą popularnością wśród moderów – i to pomimo faktu, że CD Projekt RED udostępniło narzędzia edytorskie o dość ograniczonych możliwościach. Strona gry w serwisie NexusMods tętni życiem, choć trzeba zauważyć, że większość udostępnianych modyfikacji dodaje jedynie pojedyncze części wyposażenia, ulepsza jakiś aspekt oprawy wizualnej lub wprowadza pewne zmiany w mechanice. Ale co jakiś czas zdarzają się też duże, rozbudowane perełki – i dzieło Erxv z pewnością można do tego grona zaliczyć.

Dopóki CD Projekt RED nie zdecyduje się na stworzenie remastera pierwszej i drugiej części, podobne mody to jedyna okazja, by zagrać w starsze Wiedźminy w ładniejszej oprawie. - Modyfikacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon odtwarza prolog pierwszej części - wiadomość - 2017-11-12
Dopóki CD Projekt RED nie zdecyduje się na stworzenie remastera pierwszej i drugiej części, podobne mody to jedyna okazja, by zagrać w starsze Wiedźminy w ładniejszej oprawie.