Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2019, 21:50

autor: Vergil

Książka o powstawaniu Wiedźmina walczy na Kickstarterze

Książka The Rise of the Witcher - A New RPG King, która opowiada o procesie produkcji gier z serii Wiedźmin, może doczekać się anglojęzycznego wydania. Najpierw jednak firma Third Éditions musi zebrać odpowiednią kwotę w serwisie Kickstarter.

Francuska firma Third Éditions, której portfolio w całości składa się z książek poświęconych grom wideo, rozpoczęła w serwisie Kickstarter swoją czwartą już zbiórkę funduszy (poprzednie zakończyły się sukcesem). Jej celem jest wydanie angielskiej wersji książki The Rise of the Witcher - A New RPG King, autorstwa Benoita Reiniera; jego wcześniejsze dzieła to The Heart of Dead Cells i poświęcona serii Diablo książka Diablo. Genese et tedemption d’un titan, co można przetłumaczyć jako Diablo. Geneza i odkupienie tytana. Choć do zakończenia kampanii crowdfundingowej pozostało trzydzieści dni, autorom udało się zebrać już ponad 70% z 10 tysięcy euro będących celem zbiórki.

Książka, która trafi w ręce wspierających w grudniu, ma liczyć 256 stron. Znajdziemy w niej nie tylko szczegółowe informacje na temat procesu produkcji trzech gier z serii Wiedźmin, lecz także ekskluzywne wywiady z Marcinem Iwińskim (współzałożycielem CD Projektu), Konradem Tomaszkiewiczem (reżyserem Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu), Mateuszem Tomaszkiewiczem (projektantem zadań w CD Projekt Red) oraz Marcinem Blachą (scenarzystą w CD Projekt Red). Osoby, które dotychczas nie miały styczności z książkami wydawanymi przez firmę Third Éditions, mogą zapoznać się z fragmentem jej e-booka poświęconego serii Fallout.

The Rise of the Witcher - A New RPG King to kopalnia informacji na temat procesu produkcji gier z serii Wiedźmin. - Książka o powstawaniu Wiedźmina walczy na Kickstarterze - wiadomość - 2019-06-19
The Rise of the Witcher - A New RPG King to kopalnia informacji na temat procesu produkcji gier z serii Wiedźmin.

Osoby, które wesprą wydawcę kwotą rzędu 12 euro (w przeliczeniu około 51 zł), mogą liczyć na e-booka; wydanie 24 euro (około 102 zł) zapewni nam standardową edycję omawianego dzieła (w twardej oprawie); z kolei rozstanie się z 29 euro (około 124 zł) zagwarantuje nam jego limitowaną edycję kolekcjonerską (na tle standardowego wydania będzie się ona wyróżniać za sprawą specjalnej okładki oraz dodatku w postaci wyżej wspomnianego e-booka). Na chętnych czeka jeszcze edycja kolekcjonerska ze specjalną dedykacją (której zdobycie wiąże się z wydaniem 1000 euro, czyli około 4260 zł), a także dożywotni dostęp do wszystkich anglojęzycznych wydań książek z portfolio firmy Third Éditions, co jednak wymaga wydania 5000 euro (około 21300 złotych).

Warto odnotować, że choć firma Third Éditions powstała w 2015 roku, jej założyciele, czyli Mehdi El Kanafi i Nicolas Courcier, działają w branży wydawniczej o pięć lat dłużej (wcześniej pod szyldem Console Syndrome, a także współpracując z firmą Pix’n Love Éditions). Firma wydała we Francji 60 książek poświęconych grom wideo i kulturze popularnej, a od jakiegoś czasu koncentruje się także na przygotowywaniu anglojęzycznych wersji swoich dzieł, co umożliwiają jej udane kampanie crowdfundingowe.

  1. The Rise of the Witcher - A New RPG King na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Third Éditions