Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2015, 18:25

autor: Michał Jodłowski

Wiedźmin kiedyś i dziś – wideo-historia komputerowej adaptacji wiedźmińskiej sagi

Aby umilić oczekiwanie na Wiedźmina 3: Dziki Gon, zapraszamy wszystkich fanów tego rodzimego erpega do obejrzenia materiału przygotowanego przez ekipę tvgry.pl we współpracy z Ryszardem „Rysławem” Chojnowskim, który opowiada o trudnych początkach komputerowej serii Wiedźmin.

Wiedźmin 3: Dziki Gon na półki sklepowe trafi 19 maja, czyli już w najbliższy wtorek. Jako że ostatnie dni czekania potrafią się dłużyć bardziej od całych lat, zapraszamy wszystkich fanów wiedźmińskiego cyklu w wersji cyfrowej na podróż w zamierzchłą przeszłość, prosto do trudnych początków komputerowej adaptacji sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Ekipa tvgry.pl we współpracy z Ryszardem „Rysławem” Chojnowskim przygotowała widoczny powyżej film, w którym Rysław – tłumacz tak kultowych gier RPG, jak Baldur’s Gate czy Planescape: Torment, a przez pewien czas również i deweloper Wiedźmina – opowiada o tym, jak raczkował proces produkcji rodzimego przeboju. W owym materiale można także zobaczyć zapis rozgrywki z wczesnego dema technologicznego wiedźmińskiego erpega.

Jeśli spodobał Wam się nasz film, koniecznie odwiedźcie kanał Rysława w serwisie YouTube, gdzie znaleźć można m.in. jego znacznie dłuższą, bo ponad półgodzinną, kontynuację.

Przy tej okazji polecamy również lekturę artykułu, który opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu na kilka dni przed premierą Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Podobnie jak powyższy film, dokumentuje on kulisy powstania i debiutu produkcji, na której punkcie oszaleli polscy gracze, czyli pierwszego Wiedźmina z 2007 roku.