Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 maja 2015, 13:05

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: Road to Survival to nadchodzące turowe RPG na iOS-a i Androida

Studio Phase One Games wypuściło wczesną wersję The Walking Dead: Road to Survival, czyli mobilnego RPG-a bazującego na licencji popularnego komiksu, wydawanego w Polsce jako Żywe Trupy.

Komiks autorstwa Roberta Kirkmana zatytułowany Żywe Trupy (ang. The Walking Dead) zapoczątkował prawdziwe multimedialne imperium, w skład którego wchodzą m.in. planszówki, seriale telewizyjne oraz oczywiście także gry. Najnowszym przedstawicielem tej ostatniej kategorii jest mobilne RPG The Walking Dead: Road to Survival, którego wczesna wersja właśnie zadebiutowała w tzw. soft-launchu.

Kampania bazuje bardziej na komiksie niż serialu. Akcja zaczyna się, gdy kierowana przez nas grupa ocalonych znajduje schronienie i nowy dom w miasteczku Woodbury. Pozornie miejsce to jest niemalże utopią, ale po dłuższym pobycie staje się jasne, że kryje wiele sekretów, a zarządzający nim Gubernator to w rzeczywistości sadystyczny psychopata. Gdy rozpoczynamy rozgrywkę gra przenosi nas na chwilę w przyszłość, pokazując ostateczne starcie z Gubernatorem. Od początku wiemy więc, jak zakończy się ta historia i podczas zabawy musimy przygotować się do tej konfrontacji. The Walking Dead: Road to Survival kładzie duży nacisk na aspekt fabularny i regularnie zmuszani jesteśmy do podejmowania ciężkich decyzji moralnych, które w istotny sposób wpływają na dalszy rozwój opowieści.

Osią rozgrywki jest zarządzanie grupą ocalałych. Musimy dbać o ich przetrwanie, rozwijać ich umiejętności oraz dobierać im ekwipunek. Grupa ta udaje się na misje i musi walczyć z przeciwnikami za pomocą turowego systemu walki. Kierowana przez nas drużyna ocalałych może liczyć maksymalnie pięć osób. Wśród nich znajdą się zarówno postacie znane z komiksu, jak i nowe twarze.

Jednocześnie zabawę wzbogaca aspekt strategiczny, w ramach którego gromadzimy surowce, za pomocą których rozbudowujemy potem bazę. Musimy stawiać m.in. budynki mieszkalne, centra medyczne czy zakłady rzemieślnicze. Wszystko to pozwala uzyskać dodatkowe przedmioty i nowe ścieżki rozwoju oraz zwiększyć bezpieczeństwo drużyny przed atakami. Ponadto istnieje także opcja przeprowadzania ataków na miasteczka innych graczy w prostym trybie multiplayer.

Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

      - The Walking Dead: Road to Survival w australijskim App Store

      - The Walking Dead: Road to Survival w Google Play