Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 17:59

autor: "Vergil"

Wyszła nowa przygoda do Wiedźmina, osadzona po fabule Dzikiego Gonu

Wiedźmin od ekipy CD Projekt RED otrzymał kolejną fanowską modyfikację. W przygodzie zatytułowanej Maskarada zadaniem Geralta z Rivii jest odkrycie tożsamości mordercy grasującego pod Wyzimą.

Pierwszy Wiedźmin od CD Projekt RED wciąż „żyje”, a dowodem na to jest nowy, rozbudowany mod do tej produkcji, zatytułowany Maskarada. Modyfikację, którą osadzono po wydarzeniach przedstawionych w Dzikim Gonie, można pobrać z serwisu Mod DB. Poniżej znajdziecie opublikowane przez twórców materiały wideo prezentujące ją w akcji oraz garść konkretów na jej temat.

  1. Wiedźmin: Maskarada w serwisie Mod DB

Akcja moda Maskarada toczy się na wyzimskim Podgrodziu, gdzie pewnego dnia przybywają kupcy z Vengerbergu. Kiedy wychodzi na jaw, że w karawanie ukrywa się morderca, Geralt z Rivii musi odkryć jego tożsamość, a jednocześnie zweryfikować słuszność podejrzeń miejscowej ludności, którzy winą za całe zło obarczają pewnego dopplera.

Oprócz głównej fabuły, autorzy przygotowali kilka wątków pobocznych. Łącznie czeka tu czternaście nieliniowych zadań, których ukończenie powinno nam zająć około siedmiu-ośmiu godzin. Warto dodać, że wszystkie kwestie dialogowe zostały udźwiękowione (próżno tu jednak szukać Jacka Rozenka w roli Geralta).

Winą za morderstwo (i nie tylko) miejscowi obwiniają pewnego dopplera. Czy słusznie? - Wyszła nowa przygoda do Wiedźmina, osadzona po fabule Dzikiego Gonu - wiadomość - 2020-01-28
Winą za morderstwo (i nie tylko) miejscowi obwiniają pewnego dopplera. Czy słusznie?

Co ciekawe, początkowo nad opisywaną modyfikacją pracował zespół Ifrit Creative Group, w którego portfolio można znaleźć słynne przygody Wesele i Wiedźminkołaj. Następnie projekt przejęła ekipa eLeR Creative, która zdecydowała się doprowadzić go do końca.

Na koniec przypominamy, że Wiedźmina w Edycji Rozszerzonej można obecnie zdobyć za darmo – by tego dokonać, wystarczy zapisać się do newslettera GOG.com.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Wiedźmin
  2. Co Wiedźmin 1 robił lepiej niż Dziki Gon?