Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 17:56

Plotki: Resident Evil 8 z wilkołakami, klasycznymi zombie i widokiem FPP

W sieci pojawiła się kolejna porcja interesujących plotek dotyczących wciąż niezapowiedzianego oficjalnie Resident Evil 8. Dowiadujemy się z nich między innymi, że w grze pojawią się klasyczne zombie oraz przypominające wilkołaki stwory. Tytuł ponownie zaoferować ma tez rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby.

Mimo zbliżającej się premiery remake'u Resident Evil 3, fani cały czas liczą także na jakieś wieści na temat sequela wydanego w 2017 roku Resident Evil VII: Biohazard. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o plotkach dotyczących tej wciąż niezapowiedzianej oficjalnie gry. Według nich prace nad nią są prowadzone z przerwami już od kilku lat. Dziś poznaliśmy kolejną porcję pogłosek na temat projektu. Opublikował je serwis Biohazard Declassified, po tym jak skontaktował się z nim anonimowy informator. Dostarczone przez niego szczegóły w części pokrywają się z ubiegłotygodniowymi rewelacjami.

Jeżeli wierzyć przeciekom, w Resident Evil 8 w roli protagonisty powróci Ethan Winters. - Plotki: Resident Evil 8 z wilkołakami, klasycznymi zombie i widokiem FPP  - wiadomość - 2020-01-28
Jeżeli wierzyć przeciekom, w Resident Evil 8 w roli protagonisty powróci Ethan Winters.

Według źródła pogłosek, wczesna wersja ósmego Resident Evil testowana była w ubiegłym roku. Podobnie jak poprzednia część serii, produkcja będzie posiadała nieco bardziej kreatywny i interesujący tytuł niż Resident Evil 8. Rozgrywka zostanie ponownie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. W roli protagonisty po raz kolejny zobaczymy Ethana Wintersa, głównego bohatera siódemki. Podczas zabawy powinniśmy spotkać też Chrisa Redfielda, odgrywającego bliżej niesprecyzowaną rolę w historii. Akcja produkcji przeniesie nas w zupełnie nowe miejsca, przypominające nieco to, co widzieliśmy już w Resident Evil 4, i znacząco różniące się od tego, co zazwyczaj oferuje cykl. Gra rozpocznie się w małej górskiej wiosce, z której droga prowadzi do pokrytego śniegiem zamku. Oponentami gracza będą klasyczne zombie, znane z pierwszych odsłon Resident Evil. Zupełnie nowymi przeciwnikami są z kolei przypominające wilkołaki monstra, atakujące nas w wybranych lokacjach. Cały czas prześladować ma nas też tajemnicza kobieca postać, znikająca z pola widzenia po oddaniu w jej stronę strzałów.

List od informatora. źródło: Biohazard Declassified - Plotki: Resident Evil 8 z wilkołakami, klasycznymi zombie i widokiem FPP  - wiadomość - 2020-01-28
List od informatora. źródło: Biohazard Declassified

Biohazard Declassified podkreśla, że dostarczonych mu informacji nie można na razie w żaden sposób zweryfikować i należy traktować je jako spekulacje. Jeżeli wierzyć wcześniejszym plotkom, Resident Evil 8 nie ujrzy światła dziennego jeszcze przez długi czas. Co więcej, ubiegłoroczna grywalna wersja tytułu została ponoć odrzucona przez Capcom i jest obecnie przebudowywana od podstaw.

  1. Resident Evil – strona oficjalna serii