Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 16:50

autor: "Vergil"

Battlefield 5 – kolejna darmowa mapa przeniesie graczy w głąb dżungli

EA opublikowało zwiastun Wysp Salomona, czyli następnej darmowej mapy zmierzającej do gry Battlefield V, która zapoczątkuje Rozdział VI. Poza tym poznaliśmy konkrety dotyczące nowego arsenału, a także niedostępnych wcześniej żołnierzy elity.

Firma Electronic Arts podzieliła się szczegółami na temat kolejnej darmowej mapy do gry Battlefield V. Wyspy Salomona, bo tak nazywa się owa lokacja, zadebiutują 6 lutego, otwierając szósty rozdział aktualizacji zatytułowany W głąb dżungli. Oprócz niedostępnej wcześniej areny w nasze ręce trafi nowa broń i gadżety. Poniżej prezentujemy zwiastun oraz garść szczegółów na temat nowości przygotowanych przez studio DICE.

Zacznijmy od tego, że Wyspy Salomona zostały zaprojektowane przez deweloperów mających na koncie Operację Blokada i Las Argoński. Twórcy zapewniają, że choć mapa doskonale sprawdza się w trybie Przełamanie, na dobrą zabawę mogą liczyć również fani Podboju, Podboju drużynowego i Zespołowego deathmatchu. Mimo że trudny teren (oprócz gęstej roślinności wśród czekających na nas „atrakcji” można wymienić liczne rzeki i bagna) potrafi skomplikować życie, zaprawieni w bojach żołnierze powinni umieć wykorzystać go na własną korzyść. Całość zaprojektowano w taki sposób, by pozwolić graczom na toczenie zaciętych starć piechoty oraz zachęcić ich do korzystania z maszyn lądowych i wodnych.

Co zaś tyczy się nowych „zabawek”, które przyniesie aktualizacja – oprócz przedmiotów kosmetycznych na sprawdzenie będzie czekać RKM Typ 11 i strzelba Model 37 stworzone z myślą o żołnierzach wsparcia, karabinek M2 przygotowany dla szturmowców, a także arsenał cięższego kalibru, jak Bazooka M1A1 czy wybuchowa lanca. Ponadto zdobycie rangi 40 zaowocuje odblokowaniem Misaki, czyli japońskiej elitarnej komandoski. W późniejszej fazie rozdziału dołączą do niej jeszcze dwaj inni przedstawiciele elity – piloci Steve Fisher i Akira Sakamoto.

Najnowsza aktualizacja do Battlefielda V zabierze nas w samo serce dżungli. - Battlefield 5 – kolejna darmowa mapa przeniesie graczy w głąb dżungli - wiadomość - 2020-01-28
Najnowsza aktualizacja do Battlefielda V zabierze nas w samo serce dżungli.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield V zadebiutował na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 20 listopada 2018 roku. Produkcja jest dostępna nad Wisłą w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Poradnik do gry Battlefield V