Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 16:15

autor: AlexB

Twórcy Apex Legends uśmiercili nowego bohatera kilka dni po jego ujawnieniu

W sieci pojawiła się nowa, krótka zajawka gry Apex Legends. Jest ona o tyle interesująca, że prezentuje śmierć Forge'a, czyli zapowiedzianej w ubiegłym tygodniu Legendy, z rąk robo-mordercy Revenanta, który według początkowych przecieków miał być nowym bohaterem w grze.

W świecie Apex Legends doszło do małego zwrotu akcji. Pamiętacie ubiegłotygodniową zapowiedź, zgodnie z którą nowym bohaterem w tej popularnej grze sieciowej opartej o tryb battle royale będzie były zawodnik MMA i pięciokrotny mistrz Hyperfighting Federation Jimmie „Forge” McCormick? Cóż, najprawdopodobniej jednak nie pojawi się on w tytule, gdyż zdążył już... zginąć. Całą tę sytuację można obejrzeć na poniższej animowanej zajawce stylizowanej na telewizyjny wywiad, która zadebiutowała w sieci.

Tym, co jednak najbardziej rozpala emocje miłośników Apex Legends jest „osoba” zabójcy Forge'a. To nie kto inny, jak robo-morderca Revenant. Pojawiał się on w przeciekach dotyczących bohatera, który miałby wkrótce pojawić się w tytule. Fani odkryli nawet w plikach gry ścieżki dźwiękowe zawierające jego głos. Niedawna oficjalna prezentacja nadchodzącej aktualizacji nieco przystopowała spekulacje, lecz część osób, opierając się chociażby o kształt stanowiący część tła oficjalnego bloga gry, wciąż wierzyła, że cała ta akcja z Forge'em to „podpucha”. Najwyraźniej mieli oni rację.

Tak oto zakończył się żywot Forge’a. - Twórcy Apex Legends uśmiercili nowego bohatera kilka dni po jego ujawnieniu - wiadomość - 2020-01-28
Tak oto zakończył się żywot Forge’a.

Wprawdzie studio Respawn wciąż oficjalnie nie potwierdziło, że Revenant faktycznie będzie nowym bohaterem w Apex Legends, lecz jego najnowsze działania raczej nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Na głównej stronie tytułu pojawił się następujący komunikat:

SPOCZYWAJ W POKOJU, JIMMIE „FORGE” MCCORMICK

Pozostałeś niepokonany (oprócz tego razu, kiedy przegrałeś).

Natomiast Drew McCoy, jeden z członków zespołu pracującego przy tytule, tuż po wypuszczeniu do sieci powyższej zajawki napisał na Twitterze:

Przecieki są absolutnie najgorsze. Nigdy nie pracowałem przy projekcie, w którym byłyby one celowe bądź pożądane.

Poświęcamy niesamowite pokłady czasu i energii, aby tworzyć fajne niespodzianki. To naprawdę kiepskie uczucie, gdy ktoś postanowi to zepsuć.

Jak zatem widać ekipa z Respawn była bardzo zdeterminowana, by przygotować jakąś niespodziankę dla graczy Apex Legends. Dzięki „operacji Forge” przynajmniej po części im się to udało.

Czwarty sezon rywalizacji w Apex Legends, zatytułowany Asymilacja, wystartuje 4 lutego. Wraz z aktualizacją go inicjującą, prócz nowego bohatera, do gry trafią między innymi nowa broń oraz zmieniony tryb ranked. Po więcej szczegółów zapraszamy do tej wiadomości.

  1. Apex Legends - strona oficjalna
  2. 8 rzeczy, które Apex Legends robi lepiej niż PUBG i Fortnite
  3. Apex Legends – poradnik
  4. Apex Legends - kompendium wiedzy