Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 13:40

autor: Frozen

Plotka: Resident Evil 8 zrestartowany, Capcom szykuje kolejną grę z serii

Według nieoficjalnych doniesień, Resident Evil 8 ukaże się dopiero za kilka lat. W międzyczasie Capcom ma wydać inną, poboczną grę z serii oraz kolejne remaki, tym razem niezwiązane z kultowym cyklem survival horrorów.

Resident Evil 8 dopiero za kilka lat? - Plotka: Resident Evil 8 zrestartowany, Capcom szykuje kolejną grę z serii - wiadomość - 2020-01-22
Resident Evil 8 dopiero za kilka lat?

AestheticGamer, użytkownik Twittera, którego przecieki wielokrotnie sprawdzały się już w przeszłości, twierdzi, że prace nad ósmą odsłoną cyklu Resident Evil zostały zrestartowane przez Capcom około pół roku temu. Z tego powodu kolejną grą z serii (po Resident Evil 3 i Resident Evil: Resistance) ma być inny, niezapowiedziany projekt, o którym wiadomo tylko tyle, że nie będzie remakiem oraz że nie będzie posiadał numerka w tytule.

Od premiery Resident Evil 8 dzieli nas jeszcze wiele lat.

Tworzenie gry rozpoczęto pod koniec 2016 roku, jednak już kilka miesięcy później produkcja została wstrzymana, ponieważ Capcom pilnie potrzebował ludzi do prac nad DLC do RE7 oraz (opóźnionym wówczas) remakiem RE2.

Jakiś czas później japoński wydawca oficjalnie porzucił pracę nad tą wersją gry. Nowy Resident Evil 8 powstaje od podstaw od jakichś 6-7 miesięcy. Chociaż prace nad restartami trwają z reguły krócej (chociażby dlatego, że część assetów da się przenieść bezpośrednio z poprzedniej wersji), to i tak nie liczyłbym na szybką premierę tej produkcji.

W ciągu najbliższych kilku lat po ukazaniu się RE3 nie ma też co liczyć na kolejne odświeżone wydania gier z cyklu Resident Evil. Pojawią się za to remaki innych tytułów od Capcomu, również na silniku RE Engine. Powinniśmy o nich usłyszeć już niedługo.

W produkcji jest jeszcze jedna gra z serii Resident Evil, która prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku. Nie jest to jednak ani remake, ani ósma część cyklu.

Informacja o planach wydawania kolejnych remake'ów pokrywa się z zeszłorocznymi zapewnieniami Capcomu o chęci tworzenia większej liczby tego typu produkcji. Interesujący jest jednak fakt, że następne w kolejce do odświeżenia miałyby być gry spoza cyklu Resident Evil. Czyżby w końcu Dino Crisis?

Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Do każdego egzemplarza gry dołączany będzie sieciowy spin-off cyklu – Resident Evil: Resistance.